Udany weekend drużyn Akademii Raków

Z bardzo dobrej strony w meczach sparingowych pokazały się w ten weekend nasze trzy drużyny z Akademii Raków, które okazały się lepsze od zespołów Lecha Poznań i Legii Warszawa. 

Na szczególne uznanie zasługuje wyczyn ekipy U-12 trenera Łukasza Tomczyka. Młodzi zawodnicy pokonali rówieśników z Lecha Poznań 5:4. Piłkarze "Kolejorza" to jedna z najsilniejszych drużyn w tym roczniku w naszym kraju. Poznaniacy kilka tygodni temu wygrali prestiżowy turniej "Lech Cup", gdzie okazali się lepsi między innymi od Chelsea Londyn, Interu Mediolan czy Manchesteru City. 

Inny nasz zespół - U-14 - prowadzony przez trenera Łukasza Stawickiego również wygrał z Lechem. Częstochowianie po zaciętym meczu wygrali 3:2, a bramki dla Rakowa zdobyli Szczerba (x2) i Rogula. 

Bardzo dobre wiadomości napłynęły również ze stolicy. W Warszawie zespół U-10 bardzo wyraźnie pokonał tamtejszą Legię 15:4! 

(U-12) Lech Poznań - Akademia Raków 4:5

Bramki dla Akademii Raków: Odrzywolski x4, Despet.

Skład: Jaskuła, Despet, Ślęzok, Kabaj, Olczyk, Kotala, Dembczyk, Jabłoński, Kotala, Odrzywolski, Krawczyk, Bociąga, Mucha, Nowakowski, Kasprzak.

Łukasz Tomczyk (trener, U-12): Cieszę się, że udało nam się godnie zaprezentować w Poznaniu i sprawić trudność tak mocnej drużynie jaką był zespół przeciwnika. Warto nadmienić, iż nasz rywal w bardzo dobrym stylu w ostatnim czasie wygrał turniej Lech Cup i w pokonanym polu zostawił takie akademie jak: Chelsea Londyn, Inter Mediolan, Hertha Berlin, Feyenoord Rotterdam, Slavię Praga czy Manchester City. Myślę, że praca wykonywana na treningach oraz organizacja Akademii i jej zmiany przynoszą efekty.
Z każdym dniem robimy mały krok do przodu i jestem pewien iż ta regularność przyniesie wymierne korzyści. To duży sukces całej Akademii. Gratulacje dla drużyny za małe kroki ku rozwojowi.

aka1

(U-14) Lech Poznań Akademia Raków 2:3

Bramki dla Akademii: Szczerba x2, Rogula

Skład: Paliwoda, Waryś, Cierpiał, Sławuta, Makles, Gradzik, Kucharczyk, Rogula, Górecki, Szczerba, Nicer. Ponadto zagrali: Adamczyk, Luks, Pyda.

Łukasz Stawicki (trener, U-14): W kolejnym spotkaniu kontrolnym udaliśmy się do Poznania aby zmierzyć się miejscowym Lechem. Z przebiegu całego spotkania jesteśmy bardzo zadowoleni ponieważ zrealizowaliśmy szereg założeń wynikających z działań taktyczno- technicznych. Mecz podzielony był na trzy kwarty po trzydzieści minut każda. Pierwsza była najlepsza w naszym wykonaniu. Dominowaliśmy w fazie ataku, wychodziliśmy z obrony wysokiej stosowanej przez gospodarzy czego efektem były sytuację bramkowe. Druga kwarta to przewaga w posiadaniu piłki gospodarzy i tą część przegrywamy zasłużenie. Natomiast ostatnia odsłona to otwarta gra z obydwu stron gdzie byliśmy zespołem konkretnym w fazie ataku i to przełożyło się na wiele sytuacji bramkowych. Dlatego uważam iż wynik w pełni odzwierciedla przebieg całości spotkania. Już w dniu jutrzejszym ruszamy do pracy aby dalej kontynuować proces szkolenia wynikający z naszego Modelu gry. Nasza filozofia nie rozgranicza etapów trenowania. Praktycznie cały czas jesteśmy w etapie startowym w związku z tym już za tydzień udajemy się na kolejną grę kontrolną aby ocenić bieżące wartości szkoleniowe. Na koniec chciałbym pogratulować moim zawodnikom rozegrania bardzo dobrych zawodów.

aka2

(U-10) Legia Warszawa - Raków Częstochowa 4:15

Bramki dla Akademii: Lojtek x3, Maks Podwysocki x3, D. Ciekot x3, M. Ciekot x2, Sitak, Tajchman, Romankiewicz, Kalek

Skład: Garus - Kutera, Kalek, Sitak, Podwysocki, Lojtek, Sosnowicz, Kowalczyk, Tajchman, Romankiewicz, D. Ciekot, M. Ciekot, Klepczyński.

Adam Studnicki (trener, U-10): Gratulacje dla chłopców, bo zagrali bardzo dobry mecz. Byli mocno zmobilizowani, aby pokazać się z jak najlepszej strony. Dobre działania w fazie ataku, gdzie byliśmy odważni i podejmowaliśmy optymalne decyzje na boisku poskutkowały tak dużą ilością goli. Cały czas chcemy równać do najlepszych w Polsce i dziś drużyna udowodniła, że dobra, przemyślana praca procentuje. Jednak mam świadomość, że to dopiero początek drogi i możemy grać jeszcze bardziej efektywniej.

aka3