Unia Kosztowy lepsza od rezerw Rakowa

W meczu 5. kolejki Haiz IV Ligi Raków II przegrał na wyjeździe z Unią Kosztowy 1:4. 

Spotkanie rozpoczęło się pomyślnie dla częstochowian. Już w 3. minucie Adam Mesjasz wyprowadził zespół na prowadzenie. Niestety, jak się później okazało była to jedyna bramka jaką zdobyła ekipa trenera Tomasza Kuźmy. Kolejne trafienia zaliczyli już tylko nasi rywale. Do przerwy Unia zdobyła trzy gole. Wyrównał Maciej Wolny w 20. minucie. 120 sekund później Daniel Jacenik wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Z kolei w 28. minucie na liste strzelców wpisał się Daniel Kowalski. W drugiej połowie niespełna kwadrans przed końcem regulaminowego czasu gry wynik na 4:1 dla Unii ustalił Konrad Jakubczyk. 

Po 5. kolejkach Raków II zajmuje zajmuje 14. miejsce w ligowej tabeli. W Haiz IV lidze z kompletem zwycięstw prowadzi Polonia Bytom. W kolejnym meczu częstochowianie zmierzą się na własnym boisku 9 września o godzinie 11. Rywalem czerwono-niebieskich będzie Górnik Piaski. 

Unia Kosztowy - Raków II 4:1 (3:1)

Bramki:
0:1 - Adam Mesjasz 3'
1:1 - Maciej Wolny 20'
2:1 - Daniel Jacenik 22'
3:1 - Daniel Kowalski 28'
4:1 - Konrad Jakubczyk 77'

Raków II: Chorążka - Januszewski, Hajdacz (55. Hajdacz), Noiszewski, Theus, Kościelny, Mesjasz, Wróblewski, Jargosz (80. Mendak), Kaczmarek (60. Radecki), Zębik (46. Budnicki).