Utrzymać wiosenną serię. Zapowiedź meczu Raków II - AKS Mikołów

Cztery mecze i cztery zwycięstwa - to bilans w rundzie wiosennej Rakowa II. W niedzielę Czerwono-Niebiescy powalczą o kolejne punkty. Tym razem naszym rywalem będzie AKS Mikołów.

Podopieczni trenera Tomasza Kuźmy w 2021 roku idą jak burza i pokonali kolejno: RKS Grodziec, Gwarek Ornontowice, Dramę Zbrosławice i Szczakowiankę Jaworzno. Raków II objął prowadzenie w Grupie 1 Zina IV Ligi. Częstochowianie mają w swoim dorobku 43 punkty. 

 

Rywale goniący nasz zespół w 22. serii spotkań stracili punkty. Warta Zawiercie przegrała na własnym boisku ze Szczakowianką Jaworzno 0:2. Z kolei Unia Dąbrowa Górnicza zremisowała z Unią Kosztowy 2:2. Ewentualna wygrana w niedzielę sprawi, że przewaga nad grupą pościgową wzrośnie. 

 

- Jesteśmy w takiej sytuacji, że wszystko zależy od nas. Prowadzimy w tabeli i jeżeli utrzymamy dyspozycję to powinniśmy zająć pierwsze miejsce. Oczywiście spoglądam na wyniki innych drużyn, ale dla nas to sprawa drugorzędna. Najważniejsza jest nasza postawa. Teraz skupiamy się na kolejnym rywalu. AKS Mikołów nie przyjedzie i nie podda się bez walki. Pragniemy zdobywać kolejne punkty, to jest dla nas priorytetem - zapowiada kapitan Czerwono-Niebieskich Artur Lenartowski. 

 

Nasz rywal AKS Mikołów w ostatniej kolejce na własnym stadionie pokonał Unię Dąbrowa Górnicza 3:2. Ekipa z Mikołowa ma za sobą serię trzech spotkań bez porażki. AKS aktualnie zajmuje 9. miejsce w tabeli i ma w swoim dorobku 28 punktów. Warto podkreślić, że nasi przeciwnicy tracą stosunkowo mało bramek: 19 w 20 spotkaniach. Lepszą defensywą legitymuje się tylko Raków II, którego bramkarze zaledwie 11 razy wyciągali piłkę z siatki. 

 

W rundzie jesiennej w Mikołowie górą był nasz zespół, który po bramce Oskara Krzyżaka z 21. minuty wygrał 1:0. 

 

Spotkanie Raków II - AKS Mikołów odbędzie się w niedzielę, 11 kwietnia o godzinie 12 na boisku przy ulicy Limanowskiego.