Uwaga na: Arkadiusz Malarz

Już we wtorek, 14 lipca, podopieczni trenera Marka Papszuna zagrają na wyjeździe z ŁKS-em Łódź. Jednym z liderów w łódzkiej drużynie jest Arkadiusz Malarz. Poznajcie bliżej jego sylwetkę.

Arkadiusz Malarz urodził się 19 czerwca 1980 roku w Pułtusku. Mierzy 190 centymetrów, waży 86 kilogramów. Gra na pozycji bramkarza.

 

Arkadiusz Malarz swoją karierę rozpoczynał, reprezentując barwy takich klubów, jak: Nadnarwianka Pułtusk, Mazovia Ciechanów, Bug Wyszków, Polonia Warszawa i Gwardia Warszawa. Potem przeniósł się do Świtu Nowego Dworu Mazowieckiego.

 

W jego barwach występował najpierw w II lidze (02/03), a potem w Ekstraklasie w sezonie 2003/2004. Na najwyższym szczeblu rozgrywek zagrał w 20 meczach. Jego zespół zajął 13., przedostatnie miejsce w tabeli.

 

Przed następnymi rozgrywkami Malarz przeniósł się do innego ekstraklasowego klubu - Amiki Wronki, gdzie spędził dwa sezony. W tym czasie wystąpił w 10 spotkaniach.

 

W sezonie 2005/2006 Malarz występował już w barwach Lecha Poznań. W barwach Kolejorza zagrał tylko w dwóch meczach - 24. i 29. kolejki Ekstraklasy. W obu tych spotkaniach nie zachował jednak czystego konta. Polak zdecydował się na transfer zagraniczny i wybrał kierunek: Grecja.

 

Swoją grecką przygodę Malarz rozpoczął, reprezentując w sezonie 06/07 AO Xanthi. Został wtedy rekordzistą ligi - nie stracił bramki w siedmiu kolejnych spotkaniach, łącznie zagrał 683 minuty z czystym kontem. Został uznany najlepszym bramkarzem sezonu greckiej Ekstraklasy. W Xanthi wystąpił w 25 spotkaniach.

 

Dobre występy zaowocowały przenosinami do mocniejszego w tamtym okresie Panathinaikosu Ateny, który zdecydował się zapłacić za Polaka 500 tysięcy euro. W nowym klubie Malarz zagrał tylko 11 meczów i już po roku został wypożyczony do innej greckiej drużyny - OFI 1925.

 

W jej barwach rozegrał cały sezon 2008/2009, regularnie występując w pierwszej jedenastce. Łącznie zanotował 27 występów, ale jego drużynie nie udało się zachować miejsca w greckiej ekstraklasie. Polak musiał szukać innego klubu.

 

Następny sezon (09/10) spędził już w AE Larissie, w barwach której zagrał 15 meczów. Na koniec sezonu Larissa zajęła ósme miejsce w tabeli. Bramkarz zdecydował się jednak na kolejną zmianę. Tym razem opuścił Grecję na rzecz Cypru.

 

Malarz przez rok (10/11) reprezentował barwy cypryjskiego AEL-u Limassol. Sezon kończył z 11 występami na koncie. Potem powrócił do Grecji.

 

Tym razem podpisał kontrakt z Panachaiki Patras FC, zespołu z drugiego poziomu rozgrywkowego w Grecji. W ciągu sezonu bronił w 4 meczach, a jego drużyna w przegranych barażach zaprzepaściła szansę na awans. Polak po roku w Grecji znów zmienił otoczenie - powrócił na Cypr.

 

Tam podpisał kontrakt z Ethnikosem Achna. Jego klubowym kolegą był wtedy Flavio Paixao, obecnie reprezentant Lechii Gdańsk. Na koniec sezonu Ethnikos obronił się przed spadkiem z Cypriot First Division. Malarz sezon zakończył z 22 meczami na koncie. Po wielu latach na obczyźnie, zdecydował się na powrót do Polski.

 

Przed startem rozgrywek 13/14 podpisał kontrakt z pierwszoligowym wtedy GKS-em Bełchatów. W pierwszym sezonie zespół prowadzony wtedy przez Kamila Kieresia wygrał ligę i zapewnił sobie grę w Ekstraklasie. Arkadiusz Malarz był pewnym punktem zespołu - wystąpił w 32 spotkaniach i 14 razy zachował czyste konto. Rundę jesienną sezonu 14/15 bramkarz spędził jeszcze w Bełchatowie, a jego licznik spotkań dla GKS-u zatrzymał się na 52 występach i 22 czystych kontach.

 

Zimą przeszedł do Legii Warszawa, w której spędził 4,5 roku. W tym czasie wraz z drużyną trzykrotnie zdobył mistrzostwo Polski, dwa razy triumfował w Pucharze Polski, a indywidualnie w 2016 roku został wybrany do jedenastki roku, w 2017 roku był Ligowcem roku oraz bramkarzem sezonu 2017/2018. Łącznie dla klubu ze stolicy zagrał w 138 meczach, w których zachował 63 czyste konta.

 

W sezonie 2019/2020 Arkadiusz Malarz reprezentuje barwy beniaminka, ŁKS-u Łódź, którego jest też kapitanem. Do tej pory wystąpił w 26 meczach, w których zanotował 4 czyste konta. Bramkarz w wielu sytuacjach ratował swój zespół, imponował refleksem i spokojem, a przede wszystkim jest boiskowym liderem łódzkiej drużyny.

 

Interwencje Arkadiusza Malarza zanotowane w Ekstraklasie.

 

Arkadiusz Malarz to niekwestionowana główna postać w drużynie trenera Wojciecha Stawowego. Czy we wtorek, 14 lipca, znów będzie głównym bohaterem ŁKS-u? Głęboko wierzymy, że to nasza ofensywa wyjdzie górą z tego pojedynku. Początek meczu o godzinie 20:30.