Uwaga Na: Jakub Moder

Przed niedzielnym meczem ligowym przyglądamy się Jakubowi Moderowi, który niewątpliwie jest jedną z najjaśniejszych postaci w zespole Lecha Poznań.

Kuba urodził się 7 kwietnia 1999 roku w Szczecinku. Mierzy 188 centymetrów i występuje na pozycji środkowego pomocnika. Jego pierwszym klubem była Fortuna Wieleń skąd po roku trafił do Warty Poznań. Po trzech latach pobytu w zespole Biało-Zielonych przeniósł się do Kolejorza, w barwach którego zadebiutował w seniorskiej piłce. W rezerwach Lecha rozegrał 61 spotkań na boiskach 3. i 2. Ligi. Strzelił 7 bramek i zanotował 7 asyst. 

 

Sezon 2018/19 spędził na wypożyczeniu w pierwszoligowej Odrze Opole, gdzie również prezentował bardzo wysoką i stabilną formę. W koszulce Oderki pojawiał się na murawie 35 razy. Czterokrotnie trafiał do siatki i dwukrotnie był autorem ostatniego podania. Jest świeżo upieczonym reprezentantem Polski. Wcześniej grał także w kadrach młodzieżowych. W PKO Ekstraklasie zadebiutował 2 kwietnia 2018 roku w starciu przeciwko Wiśle Kraków. Z kolei pierwszego gola na najwyższym szczeblu rozgrywkowym ustrzelił naszej drużynie. Wówczas przegraliśmy 0:3.

 

Moder w bieżącej kampanii zagrał już 16 meczów we wszystkich rozgrywkach. Pomimo tego, że jest zawodnikiem środka pola nie przestaje imponować skutecznością strzelecką, której brakuje wielu napastnikom w Ekstraklasie. Golkiperzy po jego uderzeniach 3 razy wyciągali futbolówkę z siatki. Również trzykrotnie asystował przy bramkach kolegów z drużyny.

 

21-latek dysponuje świetnym przeglądem pola. Potrafi podać piłkę na kilkadziesiąt metrów z aptekarską dokładnością. Dobrze wykonuje stałe fragmenty gry. Nie można zostawiać mu zbyt wiele przestrzeni, bo potrafi uderzyć z dystansu, co zresztą pokazał w meczu z Rakowem w zeszłym sezonie.