Uwaga na: Karol Danielak

W 4. kolejce PKO Ekstraklasy Raków Częstochowa zmierzy się z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Bierzemy pod lupę Karola Danielaka, najlepszego strzelca Górali w sezonie 2019/2020.

Karol Danielak urodził się 29 września 1991 roku w Jarocinie. Mierzy 170 cm i waży 66 kg, gra na pozycji prawego pomocnika.

 

Piłkarskie szlify zdobywał w zespole Jaroty Jarocin, w barwach której na poziomie II Ligi rozegrał 127 meczów i strzelił 11 bramek. W Ekstraklasie zadebiutował w sezonie 2014/2015 jako zawodnik Pogoni Szczecin. Dla Portowców wystąpił łącznie w 22 spotkaniach i zanotował 1 asystę. Po dwóch sezonach opuścił Pogoń, a na kolejną szansę pokazania się w Ekstraklasie czekał aż do 2018 roku, kiedy sięgnęła po niego Arka Gdynia. Pobyt w Arce okazał się jednak kompletnym niewypałem. Karol spędził na boisku zaledwie 70 minut w 4 występach.

 

Miniony sezon Danielak rozpoczął w barwach Podbeskidzia Bielsko-Biała. Pod opieką trenera Krzysztofa Brede wychowanek Jaroty ewidentnie odżył i stał się kluczowym elementem zespołu. Zagrał w 33 z 34 możliwych meczów w 1. Lidze, 13-krotnie wpisywał się na listę strzelców, a 4 razy był autorem ostatniego podania. Obecne rozgrywki w PKO Ekstraklasie również rozpoczął jako podstawowy zawodnik Górali. Nie opuścił żadnego spotkania, a przeciwko Cracovii zdobył swoją pierwszą bramkę na najwyższym szczeblu ligowym w Polsce.

 

Wyjazdowy mecz Rakowa Częstochowa z Podbeskidziem Bielsko-Biała rozpocznie się w piątek, 18 września o godzinie 18:00.