Uwaga na: Łukasz Sekulski

W niedzielę, 7 czerwca o godzinie 12:30 piłkarze Rakowa Częstochowa podejmą ŁKS Łódź. Jedną z czołowych postaci w drużynie naszego najbliższego rywala jest Łukasz Sekulski.

Łukasz Sekulski urodził się 3 listopada 1990 roku w Płocku. Mierzy 187 centymetrów i jest napastnikiem. Swoją przygodę z piłką rozpoczął w Stoczniowcu Płock.

 

Do seniorskiej piłki wkroczył jako zawodnik Wisły Płock, w której zadebiutował w sezonie 2007/2008 na boiskach II ligi. Ten klub reprezentował przez 7 sezonów z półroczną przerwą na pobyt... w Częstochowie, gdzie w sezonie 2009/2010 II ligi w barwach Rakowa rozegrał 13 meczów i zdobył 2 bramki.

 

Po odejściu z Wisły Płock trafił do Stali Stalowa Wola, dla której zdobył 30 bramek, zostając najlepszym strzelcem II ligi. To zaowocowało transferem do ekstraklasowej Jagiellonii Białystok. Na Podlasiu Sekulski nie zagrzał jednak długo miejsca. Wiosnę sezonu 2015/2016 dokończył w Koronie Kielce, w której został także na rundę jesienną kolejnych rozgrywek. Po rocznej przygodzie w Kielcach trafił na pół roku do Piasta Gliwice, po czym wrócił do Jagiellonii.

 

Zimą w sezonie 2017/2018 przeniósł się do rosyjskiego SKA Chabarowsk. Po rundzie rewanżowej drużyna Sekulskiego spadła na zaplecze ekstraklasy, ale sam zawodnik pozostał w klubie na kolejne pół roku. Przed rozpoczęciem wiosny w sezonie 2018/2019 podpisał kontrakt z ŁKS-em Łódź, gdzie występuje do dziś.


29-letni napastnik w barwach ŁKS-u Łódź rozegrał 11 meczów w I lidze, gdzie zdobył 6 bramek, oraz 14 meczów w PKO Ekstraklasie, trafiając do siatki czterokrotnie, co czyni go najlepszym strzelcem swojej drużyny spośród obecnie występujących w niej zawodników. Do swojego dorobku dołożył też jedną asystę. 

 

Łukasz Sekulski jest jednym z zawodników, na którego defensorzy Rakowa Częstochowa muszą zwrócić szczególną uwagę. Wierzymy, że w niedzielę podopieczni trenera Marka Papszuna wyjdą zwycięsko z tego pojedynku. Początek spotkania z ŁKS-em Łódź o godzinie 12:30.