Uwaga Na: Michal Frydrych

Przed niedzielnym pojedynkiem ligowym przyglądamy się bliżej Michalowi Frydrychowi, który stanowi o sile defensywy Wisły Kraków.

Czeski zawodnik urodził się 27 lutego 1990 roku w miejscowości Hustopece nad Becvou. Ma 187 centymetrów wzrostu i waży 80 kg. Pierwsze lekcje piłki nożnej zaczął pobierać już w wieku 6 lat, w klubie z rodzinnego miasta. W 2004 roku trafił do Banika Ostrawa, gdzie występował przez ponad dekadę. To w barwach tej drużyny zadebiutował w seniorskiej piłce i rozegrał łącznie 118 meczów. Jego umiejętności zostały docenione w stolicy kraju naszych południowych sąsiadów. Od sezonu 2015/16 przywdziewał już trykot Slavii Praga, z którą święcił swoje największe sukcesy. Zdobył trzy mistrzostwa i dwa puchary Czech. Zagrał także w Lidze Mistrzów przeciwko FC Barcelonie i Interowi Mediolan.

 

16 września 2020 roku podpisał kontrakt z Wisłą Kraków. Szybko wywalczył sobie miejsce w podstawowej jedenastce i stał się kluczowym zawodnikiem w zespole prowadzonym przez trenera Artura Skowronka. W tym sezonie zanotował już 4 występy, w trakcie których zdobył 1 bramkę i dołożył 1 asystę. W pierwszych trzech meczach z jego udziałem Wisła zdobyła 7 punktów i nie pozwoliła rywalom ani razu wpakować piłki do siatki. Dobra passa zakończyła się w spotkaniach z Lechią. Zespół z Gdańska strzelił 3 gole, ale nie wynikały one z błędów popełnionych przez Frydrycha, a ze słabej gry Macieja Sadloka, który strzelił samobója i sprokurował rzut karny.

 

Czeskiego defensora wyróżnia wysoka dokładność podań, która wynosi 78%. Przegląd pola również jest jego mocną stroną, co udowodnił w meczu z Podbeskidziem. Posłał długie podanie z własnej połowy, dzięki któremu swój dorobek strzelecki powiększył Kuba Błaszczykowski. Frydrych słabo radzi sobie w pojedynkach powietrznych, wygrał ich zaledwie 12 z 21. Może mieć spore kłopoty, jeśli będzie musiał odpowiadać za krycie Vladislavsa Gutkovskisa.