Uwaga Na: Roman Gergel

Przed piątkowym meczem Fortuna Pucharu Polski z Bruk-Bet Termaliką Nieciecza przyglądamy się bliżej grze Romana Gergela, który w ostatnim czasie zachwyca swoją skutecznością.

Słowacki zawodnik urodził się 22 lutego 1988 roku w Banovcach nad Bebravou. Mierzy 180 centymetrów i waży 77 kilogramów. Jest nominalnym bocznym pomocnikiem, choć w obecnym sezonie występuje na środku ataku. Pierwsze lekcje piłki nożnej pobierał w klubie z rodzinnego miasta - Spartaku. Jeszcze jako junior został piłkarzem AS Trencin, w barwach którego zadebiutował na boiskach słowackiej ekstraklasy. W 2010 roku dołączył do MSK Ziliny, gdzie na przestrzeni 4 lat zanotował  84 występy, strzelił 2 bramki i dołożył 5 asyst. W rozgrywkach 2011/12 zdobył mistrzostwo i puchar kraju. Liczbami na boiskach w swoim kraju nigdy nie zachwycał.

 

Po transferze do Górnika Zabrze sytuacja ta uległa znacznej poprawie. W zespole z Górnego Śląska zagrał 77 meczów, w których wpisał się na listę strzelców 19 razy, a do tego jedenastokrotnie asystował swoim kolegom. Został pierwszym obcokrajowcem w historii Ekstraklasy, który strzelił 4 gole w jednym meczu. Po dwóch dobrych sezonach w Zabrzu odszedł do Termaliki, w której występuje nieprzerwanie od 2016 roku. Gergel w Niecieczy radzi sobie bardzo dobrze i stanowi o sile tego zespołu. Pod wodzą trenera Mariusza Lewandowskiego zdecydowanie odżył. W obecnej kampanii siedmiokrotnie pokonywał bramkarzy rywali, a dwukrotnie był autorem ostatniego podania.

 

Jest wszechstronnym zawodnikiem i świetnie odnajduje się na każdej pozycji w pomocy i ataku. Bardzo dobrze wykonuje rzuty rożne i rzuty wolne, potrafi precyzyjnie dośrodkować piłkę do partnera. Także z gry, w związku z czym trzeba uważać na niego w bocznych strefach boiskach. Chwila nieuwagi może przysporzyć naszej defensywie niemałe kłopoty. Wyłączenie Słowaka z rozegrania będzie kluczowe dla osiągnięcia korzystnego rezultatu w Niecieczy.