Uwaga na: Sergiu Hanca

W ramach 18. kolejki PKO Ekstraklasy Raków Częstochowa zmierzy się na wyjeździe z Cracovią Kraków. Jedną z wiodących postaci drużyny Michała Probierza jest Sergiu Hanca.

Sergiu Hanca urodził się 4 kwietnia 1992 roku w Targu Mures (Rumunia). Mierzy 182 cm wzrostu i gra na pozycji skrzydłowego. Swoją przygodę z piłką rozpoczął w juniorskich drużynach ASA Targu Mures.

 

Do seniorskiej piłki wkroczył w sezonie 2009/2010 w barwach klubu FC Snagov. Jego przygoda z tym zespołem trwała trzy sezony, w trakcie których rozegrał 39 spotkań i strzelił jedną bramkę.

 

Po zdobyciu szlifów w seniorskiej piłce Hanca powrócił do ASA Targu Mures. Dla swojej macierzystej drużyny grał przez kolejne trzy sezony. W tym czasie wystąpił w 77 meczach, zdobył 4 bramki i zanotował 6 asyst.

 

Dobra gra rumuńskiego skrzydłowego zaowocowała transferem do Dinamo Bukareszt w styczniu 2016 roku. W stołecznym klubie rozegrał 112 spotkań, strzelił 20 goli i 22-krotnie asystował przy zdobyczach kolegów. 

 

Na początku 2019 roku Sergiu Hanca postanowił spróbować sił poza granicami Rumunii i przeniósł się do Cracovii. Pierwszą bramkę dla nowej drużyny strzelił w swoim debiucie w meczu przeciwko Piastowi Gliwice. W rundzie wiosennej sezonu 2018/2019 zaliczył 16 występów, w których zdobył 2 bramki i zaliczył 2 asysty.

 

W sezonie 2019/2020 PKO Ekstraklasy Sergiu Hanca zagrał dotychczas w 16 spotkaniach, co przekłada się na 1331 minut spędzonych na boisku. Miał udział przy 29% trafień Cracovii - strzelił 5 bramek i zanotował 2 asysty. Drużyna mając go w składzie zdobywa średnio 1,69 pkt/mecz.

 

Bramka Sergiu Hanca w meczu 10. kolejki PKO Ekstraklasy Wisła Kraków - Cracovia.

 

Rumun jest zawodnikiem, który znajdzie się pod bacznym okiem defensorów drużyny trenera Marka Papszuna. Wierzymy w zwycięstwo Czerwono-Niebieskich w starciu ligowym z Pasami. Początek spotkania Cracovia Kraków - Raków Częstochowa w niedzielę, o godz 12:30.

 

Czterech graczy Rakowa będzie w tym meczu zagrożonych wykluczeniem z kolejnego spotkania za nadmiar żółtych kartek. Są to: Jarosław Jach, Tomas Petrasek, Petr Schwarz i Dawid Szymonowicz, którzy do tej pory byli trzy razy napominani przez sędziów.