Vasilios Sourlis nowym piłkarzem Rakowa!

Grecki pomocnik, Vasilios Sourlis dołącza do naszego klubu na zasadzie transferu definitywnego z Asterasu Tripolis. 21-latek podpisał umowę obowiązującą do 30 czerwca 2026 roku z opcją przedłużenia o kolejne 2 lata.

Nasz nowy zawodnik urodził się 16 listopada 2002 roku w Atenach. Ma 183 cm wzrostu. Jest wychowankiem akademii Olympiakosu Pireus. Z 47-krotnym mistrzem Grecji był związany do połowy 2023 roku z półroczną przerwą na występy w holenderskiej Fortunie Sittard w sezonie 2022/2023. W barwach klubu z Pireusu wywalczył 2 tytuły mistrza kraju. W poprzednim sezonie reprezentował barwy Asterasu Tripolis; wystąpił w 19 meczach tej drużyny (16 spotkań greckiej Super League i 3 w Pucharze Grecji). Jest także młodzieżowym reprezentantem Grecji, a w barwach kadry U-21 rozegrał 18 spotkań, w których strzelił 3 gole.

 

- Witamy Vasiliosa Sourlisa w naszym klubie. Interesowaliśmy się nim już od poprzedniego lata. W naszym schemacie gry będzie przeważnie grał na pozycji środkowego pomocnika. Vasilios łączy w sobie siłę, wielką gotowość do pojedynków fizycznych i ogromną determinację, co powoduje, że jest dobrze dopasowany do naszego DNA. Nie możemy się doczekać jego pierwszego występu w naszych barwach - podkreślił Samuel Cárdenas, dyrektor sportowy Rakowa.

 

Vasilios, witamy w Rakowie i życzymy powodzenia!

 

#SOURLIS2026