Vladan Kovacević nowym zawodnikiem Rakowa!

Pochodzący z Bośni i Hercegowiny Vladan Kovacević na zasadzie transferu definitywnego dołącza do Rakowa! 23-letni bramkarz podpisał 3-letni kontrakt z opcją przedłużenia o kolejne dwa lata.

Nowy nabytek Czerwono-Niebieskich urodził się 11 kwietnia 1998 roku w Banja Luce. Mierzy 192 centymetry wzrostu. Karierę piłkarską rozpoczynał w FK Zeljeznicar Banja Luka, skąd jeszcze w wieku juniorskim przeniósł się do FK Sarajewo. W klubie ze stolicy Bośni i Hercegowiny spędził 4 lata, z półroczną przerwą na wypożyczenie do FK Sloboda Mrkonjic Grad. Miniony sezon w barwach klubu z Sarajewa był dla Vladana Kovacevicia bardzo udany. W Premijer Lidze rozegrał 29 meczów, notując 13-krotnie zero po stronie straconych goli. We wcześniejszych latach występował także w reprezentacji Bośni i Hercegowiny do lat 21. Ma również za sobą grę w europejskich pucharach.

 

 

- Obserwowaliśmy Vladana od dłuższego czasu i bardzo cieszymy się, że udało się go pozyskać. To bramkarz wpisujący się w profil, jakiego poszukiwaliśmy. Jego mocną stroną jest gra nogami i na przedpolu. Jest to wciąż młody zawodnik i wierzymy, że w Rakowie jeszcze rozwinie swoje umiejętności – mówi dyrektor sportowy, Paweł Tomczyk.

 

- Spodziewam się, że Raków to dobry zespół. Zawodnicy pokazali to w poprzednim sezonie. Nie mogę się doczekać, kiedy dołączę do drużyny i odbędę pierwszy trening – powiedział tuż po podpisaniu kontraktu Vladan Kovacević.

 

 

Bramkarz w czwartkowy wieczór dotarł do Sochocina, gdzie przebywają na zgrupowaniu Czerwono-Niebiescy. Od piątku rozpoczął treningi z zespołem.

 

Vladan, dobar dan! Witaj w Rakowie!