Vladan Kovačević przedłużył kontrakt z Rakowem!

Vladan Kovačević podpisał nowy kontrakt z Rakowem Częstochowa, który będzie obowiązywał do 30 czerwca 2026 roku.

24-letni bramkarz na Limanowskiego 83 trafił w czerwcu 2021 roku. W czerwono-niebieskich barwach zanotował dotychczas 34 występy, szesnastokrotnie zachowując czyste konto. "Kova" w pierwszym sezonie szybko udowodnił swoją wartość. Bośniak był jednym z bohaterów meczu o Superpuchar Polski z Legią Warszawa, a następnie swoimi interwencjami i obronionymi jedenastkami znacznie pomógł w awansie "Medalików" do IV rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy UEFA. W premierowym sezonie w Rakowie wspólnie z drużyną świętował wicemistrzostwo oraz Puchar Polski.

 

 

 

- To była bardzo dobra decyzja, że przyszedłem do Rakowa. Czuję się tutaj świetnie i poprawiam się z dnia na dzień. Dziękuję wszystkim kibicom za wsparcie i nie mogę się doczekać, aż znowu zobaczymy się na stadionie - mówi Vladan Kovačević. 

 

- Vladan to ważna postać zespołu. Cieszymy się, że zaufanie, którym obdarzyliśmy go od początku, przyniosło owoce w postaci udanego sezonu dla niego i drużyny. Raków to dobre miejsce dla zawodników do rozwoju ich umiejętności, a "Kova" ma wszelkie predyspozycje ku temu, aby w przyszłości stać się klasowym bramkarzem w topowych ligach europejskich - tłumaczy Robert Graf, dyrektor Sportowy.

 

Vladan, gratulujemy nowej umowy i życzymy kolejnych sukcesów!

 

#KOVAČEVIĆ2026