Vladislavs Gutkovskis nowym zawodnikiem Rakowa!

Vladislavs Gutkovskis to 24-letni napastnik występujący w barwach Bruk-Bet Termaliki Nieciecza. Łotysz do Rakowa dołączy dopiero w lipcu. Jego kontrakt będzie obowiązywał do 30 czerwca 2022 roku. Klub zastrzegł sobie możliwość przedłużenia umowy o kolejne dwa lata.

Vladislavs Gutkovskis urodził się w Rydze, mierzy 187 cm wzrostu i gra na pozycji napastnika. Od początku swojej przygody z piłką był związany ze Skonto Ryga. Pierwsze szlify w dorosłej piłce zebrał w 2012 roku podczas wypożyczenia do drugoligowego FK Olimps. W sezonie 2013/2014 stał się czołową postacią Skonto. Rozegrał wówczas 34 spotkania ligowe i zdobył 28 bramek, co dało mu tytuł króla strzelców łotewskiej ekstraklasy. W barwach ryskiej drużyny rozegrał w sumie 73 mecze, strzelił 45 goli i zanotował 8 asyst. Na początku 2016 roku przeniósł się do Bruk-Bet Termaliki Nieciecza. Na polskich boiskach wystąpił dotychczas w 104 spotkaniach, w których zdobył 29 bramek i zaliczył 6 asyst przy trafieniach kolegów.

 

- Cieszymy się, że konkurencja w naszym ataku rośnie. Zgodnie z kontraktem, który podpisaliśmy, Vladislavs dołączy do Rakowa w lipcu. Dołożymy jednak wszelkich starań, byśmy mogli oglądać „Gutka” w czerwono-niebieskich barwach już wiosną - powiedział prezes Wojciech Cygan

 

Trzymamy kciuki za pozytywny przebieg rozmów, a tymczasem już dziś witamy #WRAKOWIE!