Vladislavs Gutkovskis z asystą w meczu reprezentacji Łotwy

Reprezentacja Łotwy przegrała 2:3 z Turcją w meczu eliminacji mistrzostw Europy. Asystę w tym spotkaniu zanotował Vladislavs Gutkovskis.

Napastnik Medalików, który jest podstawowym zawodnikiem swojej drużyny narodowej, ponownie rozpoczął mecz od pierwszego gwizdka. W 51. minucie zanotował asystę przy golu Eduardsa Emsisa, a w 76. minucie zmienił go Raimonds Krollis. Meczł miał dramatyczny przebieg, bo Łotysze wyrównali wynik w samej końcówce, ale Turcy zdołali jeszcze odpowiedzieć zwycięską bramką w 6. minucie doliczonego czasu gry.

Dla Łotyszy było to pierwsze spotkanie podczas czerwcowej przerwy reprezentacyjnej. W kolejnym spotkaniu Vladislavs Gutkovskis i jego drużyna zagrają z Armenią. Mecz zaplanowano na poniedziałek, 19 czerwca na godzinę 18:00.

W pozostałych rozegranych dziś spotkaniach, Ben Lederman (Polska - Niemcy) i Giannis Papanikolaou (Grecja - Irlandia) nie pojawili się na boisku, natomiast Vladyslav Kochergin (Macedonia Północna - Ukraina) znalazł się poza kadrą meczową.

Łotwa - Turcja 2:3 (0:1)

Bramki: Emsis 51, Tobers 90+4 - Bardakci 22, Under 61, Kahveci 90+6