Vladislavs Gutkovskis z numerem miesiąca

Cztery gole w jednym meczu? W dodatku jeszcze przed przerwą? Takiej sztuki dokonał łotewski napastnik Rakowa Częstochowa - Vladislavs Gutkovskis - w 16. kolejce. To wydarzenie zostało wybrane przez Totalizator Sportowy oraz Ekstraklasę jako Numer Listopada.

Już po siedmiu minutach zmagań z Wisłą Płock Vladislavs Gutkovskis miał na koncie dublet. W ostatnim kwadransie I połowy dorzucił do tego kolejne dwa trafienia. Łącznie więc jeszcze przed przerwą rejestr Łotysza zawierał aż cztery strzelone gole (2x prawą nogą, 1x głową, 1x lewą nogą). Stał się dzięki temu pierwszym zawodnikiem z więcej niż trzema zdobytymi bramkami w meczu najwyższej polskiej ligi od Tomasa Pekharta w edycji 2020/2021. W początkowych 45 minutach jako ostatni przed graczem Rakowa Częstochowa dokonał tego natomiast Marcin Robak w kampanii 2013/2014! Wydarzenie to zostało wskazane jako Numer Listopada. 

 

Wybór Numeru Miesiąca w PKO Bank Polski Ekstraklasie 2022/23 każdorazowo dokonywany jest na podstawie wydarzeń boiskowych, tradycyjnych statystyk oraz danych biegowych od ChyronHego. W każdym miesiącu Ekstraklasa wspólnie z Totalizatorem Sportowym decyduje, które statystyki, wydarzenia lub rekordy zostaną nagrodzone. 

 

Ze wszystkich zawodników oraz zespołów nagrodzonych statuetkami w poszczególnych miesiącach, to komisja złożona z przedstawicieli Ekstraklasy SA oraz Totalizatora Sportowego wybierze zdobywcę nagrody „Numer Sezonu”. Nagrodę piłkarz lub drużyna odbierze na uroczystej Gali Ekstraklasy, gdzie co roku wyróżniani są najlepsi w sezonie.

 

Źródło: ekstraklasa.org