Vladyslav Kochergin nowym zawodnikiem Rakowa!

Ukraiński pomocnik, Vladyslav Kochergin dołączył do Czerwono-Niebieskich! W styczniu 25-latek podpisał kontrakt obowiązujący od 1 lipca 2022 roku do 30 czerwca 2025 roku z możliwością przedłużenia o kolejny rok. Po zmianie regulacji transferowych przez FIFA możliwe było sprowadzenie go do naszego zespołu już teraz.

Nowy nabytek Rakowa urodził się 30 kwietnia 1996 roku w miejscowości Odessa. Mierzy 178 centymetrów wzrostu. Karierę rozpoczynał w młodzieżowych zespołach Dnipro Dniepropietrowsk. Tam w lipcu 2016 roku zadebiutował w ukraińskiej ekstraklasie. Łącznie zanotował 25 występów, sześciokrotnie wpisując się na listę strzelców. Następnie trafił do Zorii Ługańsk, dla której zagrał w 124 meczach, notując 23 bramki oraz 15 asyst. 25-letni pomocnik w swoim CV ma także występy w młodzieżowych drużynach reprezentacji Ukrainy oraz jeden w seniorskiej kadrze. 

 

- Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę tu być i zostałem tak ciepło przywitany. Chciałbym wrócić do normalnych treningów, zeby jak najszybciej moja gra pomogła drużynie. Jestem dumny z tego, że będę grał w Polsce i dziękuję Polakom, że tak pomagają Ukrainie - powiedział po dołączeniu do Rakowa Vladyslav Kochergin. 

 

- Podpisaliśmy kontrakt z Vladyslavem już 26 stycznia. Po wybuchu wojny na Ukrainie przygotowywał się w Mołdawii. Po zmianie regulacji zdecydowaliśmy się ściągnąć go do zespołu już teraz. To uniwersalny zawodnik mogący występować praktycznie na wszystkich pozycjach w formacji ofensywnej i często szukający drogi do bramki lub ostatniego podania. Przez ostatnie kilka lat był kluczowym zawodnikiem Zorii i wyróżniającym się zawodnikiem ligi ukraińskiej. Ma duże doświadczenie zdobyte dzięki grze w europejskich pucharach przeciwko silnym rywalom. Wierzymy, że pozyskanie zawodnika tej klasy pomoże nam w osiąganiu kolejnych sukcesów - mówi dyrektor sportowy, Robert Graf.

 

Vladyslav, witamy w Rakowie i życzymy wielu sukcesów!