Vladyslav Kochergin odwiedził dzieci z Ukrainy

Raków Częstochowa przekazał ufundowane przez al.to zabawki dzieciom, które w wyniku wojny na Ukrainie musiały uciekać z ojczyzny i obecnie przebywają w Częstochowie. Z uchodźcami spotkał się zawodnik Czerwono-Niebieskich, pochodzący z Odessy Vladyslav Kochergin.

Tysiące Ukraińców musiało opuścić domy w wyniku rosyjskiej agresji. Część uchodźców schroniła się w Częstochowie. Huta Liberty odstąpiła im swój dawny budynek biurowy przy ulicy Koksowej 3. Schronienie znalazło tam prawie 200 osób, w tym blisko setka dzieci. 

 

Raków Częstochowa chciał umilić najmłodszym ten trudny czas. Klub przekazał dzieciom ufundowane przez al.to zabawki w tym piłki, hulajnogi, rowerki, stół do gry w piłkarzyki, air hockey oraz bilard. W imieniu klubu z uchodźcami spotkał się ukraiński pomocnik Rakowa - Vladyslav Kochergin. Piłkarz przed wojną występował w Ługańsku - jednym z miast, które znacząco ucierpiało na rosyjskiej agresji.

 

 

Spotkanie zwieńczył - jakby inaczej - mecz piłki nożnej. Dzieci z Ukrainy podzielił się na dwie drużyny. Kochergin najpierw był sędzią, a potem wyrównał siły na boisku i wspomógł przegrywającą drużynę. Gierka zakończyła się umownym remisem i masą uśmiechów.

 

 

 Fotorelacja dostępna jest TUTAJ.

 

Poniżej prezentujemy filmową relację z wizyty.