W półfinale TOTOLOTEK Pucharu Polski z Lechią Gdańsk

W piątek, w siedzibie Polskiego Związku Piłki Nożnej w Warszawie, rozlosowane zostały półfinałowe pary TOTOLOTEK Pucharu Polski. Na tym etapie rozgrywek, Raków Częstochowa zmierzy się z Lechią Gdańsk.  

Lechia to aktualny lider LOTTO Ekstraklasy. Podopieczni trenera Piotra Stokowca po 25 kolejkach mogą pochwalić się 50 punktami z bilansem 14 zwycięstw, 8 remisów i 3 porażek. 

W tegorocznych rozgrywkach TOTOLOTEK Pucharu Polski, "Biało-Zieloni" pokonali Wisłę Kraków (2:1), Resovię Rzeszów (3:1), Bruk-Bet Termalikę Nieciecza (3:1) oraz Górnika Zabrze (2:1).

- Dla nas nie miało to znaczenia, kto będzie naszym rywalem w półfinale. Znamy swoją wartość i już nie możemy się doczekać kolejnej rundy. Lechia to bez wątpienia wymagający rywal, ale jako zespół damy z siebie wszystko, żeby w maju zagrać na PGE Stadionie Narodowym - podsumował wynik losowania kapitan Andrzej Niewulis. 

- Trudniej było trafić gorzej. Po Mistrzu Polski, przychodzi nam się zmierzyć z liderem LOTTO Ekstraklasy, trzecią najlepszą drużyną w Polsce. Nie pamiętam, kiedy pierwszoligowiec w jednej edycji rozgrywek pucharowych mierzył się z trzema najsilniejszymi zespołami w kraju. Mimo tego, patrząc na to, jak prezentujemy się od kilku miesięcy, uważam, ten przeciwnik jest w naszym zasięgu i postaramy się zrobić ostatni krok w drodze do finału - dodał trener Marek Papszun. 

Pierwszeństwo w zakupie biletów na mecz Raków - Lechia będą mieli posiadacze karnetów na rundę wiosenną, do nabywania których już teraz serdecznie zapraszamy (karnetów, a nie biletów - o starcie sprzedaży wejściówek na mecz pucharowy poinformujemy w osobnym komunikacie).