W sobotę kolejny sparing

Już w najbliższą sobotę piłkarze Rakowa rozegrają kolejny mecz kontrolny. Tym razem naszym przeciwnikiem będzie Sokół Kleczew. 

Spotkanie odbędzie się na boisku głównym w Jarocinie (przy hotelu Jarota) i będzie otwarte dla publiczności. Pierwszy gwizdek arbitra rozbrzmi punktualnie o godzinie 16.

Nasz sobotni rywal to zespół występujący aktualnie w 3. lidze grupie II. W minionym sezonie Sokół zakończył rozgrywki na 5. miejscu zdobywając 62 punkty. 

Jako ciekawostkę należy podać, że barw ekipy z Kleczewa bronił ostatnio były zawodnik Rakowa Joshua Balogun. Nigeryjczyk po zakończonych rozgrywkach 2017/18 pożegnał się z zespołem. 

Dla Rakowa sobotnia konfrontacja będzie drugim - i ostatnim - sparingiem podczas obozu przygotowawczego w Jarocinie. Wcześniej czerwono-niebiescy wygrali z Polonią Środa Wielkopolska 4:1. 

Częstochowianie na obozie przebywać będą do wtorku. Wtedy wrócą pod Jasną Górę i ostatni okres przed startem ligi spędzą na własnych boiskach treningowych. Trener Marek Papszun zaplanował jeszcze dwa sparingi, a rywalami będą: Miedź Legnica oraz Skra Częstochowa.