W Szkole Mistrzostwa Sportowego rozpoczęto rok szkolny

W czwartek 1 września uczniowie Szkoły Mistrzostwa Sportowego RKS Raków zainaugurowali rok szkolny 2022/23.

Uroczysta inauguracja roku szkolnego zgromadziła pełną salę uczniów, trenerów oraz zaproszonych gości. Uczniowie SMS-u przygotowali krótką akademię. Jej treść stanowiło przekazanie sztandaru pierwszoklasistom oraz dwa występy artystyczne: recytacja wiersza i wykonanie piosenki Corteza przez wybranych uczniów drugiej klasy.


Akademię uświetnili swoją obecnością goście w postaci przedstawicieli kuratorium i miejskich instytucji oraz władze Rakowa Częstochowa. W uroczystym przekazaniu sztandaru uczestniczył także Kacper Trelowski – pierwszy absolwent SMS-u, który wystąpił w PKO Ekstraklasie. Dyrektor SMS-u – Maciej Strożek – wierzy, że wkrótce pojawią się kolejni.

- Cieszymy się z naboru i z chętnych do tej szkoły. Tak naprawdę nie przyjęliśmy zbyt dużo uczniów z tego względu, że stawiamy na jakość edukacyjną i jakość sportową. Myślę, że jesteśmy już na tyle dojrzałym projektem, że za chwilę można spodziewać się efektów. – mówi Maciej Strożek.

Czerwono-Niebiescy, pozostaje życzyć Wam owocnej nauki, samych szóstek w dziennikach i sukcesów sportowych w roku szkolnym 2022/23!