Walczymy o ligowe punkty! Zapowiedź meczu Raków - Zagłębie

W najbliższą niedzielę, 5 listopada, rozegramy kolejny domowy mecz PKO BP Ekstraklasy. Naszym rywalem będzie KGHM Zagłębie Lubin. Początek spotkania o godzinie 15:00.

Nie zwalniamy tempa i już w niedzielę rozegramy mecz 14. kolejki PKO BP Ekstraklasy z Zagłębiem Lubin. Do tego starcia przystąpimy trudnym, ale wygranym spotkaniu w Fortuna Pucharze Polski przeciwko ŁKS-owi Łódź. 

 

- Nikt nie zakładał, że ten mecz będzie dla nas prosty. Zagraliśmy na zero z tyłu, co jest dobrym fundamentem przed kolejnymi spotkaniami, dlatego tym bardziej gratulacje dla drużyny, dla wszystkich zawodników, którzy wytrzymali trudy tego spotkania i już teraz przygotowujemy się do meczu z Zagłębiem Lubin - mówił na pomeczowej konferencji trener Dawid Szwarga.

 

RAKÓW W LIDZE

Najbliższe starcie będzie naszym 13. meczem ligowym w tym sezonie. Przed rozpoczęciem kolejki zajmowaliśmy 4. miejsce w tabeli z 4-punktową stratą do lidera, Śląska Wrocław. Na własnym stadionie wciąż pozostajemy niepokonani. Do tej pory przy Limanowskiego wygraliśmy 5 meczów i zremisowaliśmy 2. Spośród wszystkich 23 punktów aż 17 zdobyliśmy na swojej twierdzy. 

 

Kurs STS na zwycięstwo Rakowa wynosi 1.59.

 

SYLWETKA RYWALA: ZAGŁĘBIE LUBIN

Nasz niedzielny rywal przed startem 14. serii gier zajmował 7. miejsce w tabeli. Drużyna trenera Waldemara Fornalika zgromadziła do tej pory 20 punktów. Miedziowi, podobnie jak my, punktują zdecydowanie lepiej w meczach przed własną publicznością. Na wyjeździe wygrali 2 razy i przegrali 4 spotkania. Najskuteczniejszym zawodnikiem Zagłębia jest w tym sezonie nasz były piłkarz, Mateusz Wdowiak, który 3-krotnie wpisywał się na listę strzelców.

 

Poprzednie mecze Miedziowych nie należały do wyjątkowo udanych, ponieważ podopieczni trenera Fornalika przegrali ostatnie 3 spotkania. W miniony czwartek odpadli z Fortuna Pucharu Polski po porażce 0:1 z Cracovią, a ich poprzednie 2 ligowe mecze to potknięcia z Radomiakiem i Jagiellonią.

 

OSTATNIE MECZE Z ZAGŁĘBIEM

Poprzedni sezon kończyliśmy meczem z Zagłębiem Lubin, po którym fetowaliśmy zdobycie pierwszego w historii klubu mistrzostwa Polski. Wówczas zremisowaliśmy z Miedziowymi 1:1, a bramkę wyrównującą dla naszej drużyny zdobył w 76. minucie Gustav Berggren. Była to również pierwsza bramka Szweda w Czerwono-Niebieskich barwach.

 

W wyjazdowym meczu PKO BP Ekstraklasy w ubiegłym sezonie wygraliśmy z Zagłębiem 2:1. Wówczas bramki dla naszej drużyny zdobywali Deian Sorescu oraz Stratos Svarnas.

 

RAPORT KADROWY

Do dyspozycji trenera Dawida Szwargi na mecz z Zagłębiem wraca Jean Carlos Silva, który pauzował w meczu Fortuna Pucharu Polski ze względu na zawieszenie. Pod znakiem zapytania pozostaje występ Giannisa Papanikolaou, który nie znalazł się w kadrze meczowej na spotkanie z ŁKS-em Łódź. Sytuacja pozostałych piłkarzy pozostaje bez zmian. 

 

OBSADA SĘDZIOWSKA

Sędzią głównym niedzielnego spotkania wybrany został Tomasz Kwiatkowski. Jego asystentami będą Paweł Sokolnicki oraz Tomasz Niemirowski, a sędzią technicznym Patryk Świerczek. Za system VAR odpowiedzialni będą natomiast Paweł Malec oraz Konrad Sapela.

 

BILETY

W sprzedaży znajdują się jeszcze bilety na trybunę B, które możecie nabyć online TUTAJ oraz w Raków FanStore przy Limanowskiego 83 oraz Galerii Jurajskiej. 

 

GDZIE OBEJRZEĆ MECZ?

Pierwszy gwizdek niedzielnego spotkania o godzinie 15:00. Bramy stadionu przy Limanowskiego 83 zostaną otwarte dwie godziny wcześniej. Transmisję z tego meczu będziecie mogli obejrzeć na Canal+ Premium oraz w serwisie Canal+ Online.