Warsztaty dietetyczne oraz social media.

Akademia Raków to nie tylko treningi piłkarskie, to także wydarzenia około piłkarskie. Dokładnie tydzień temu w Szkole Podstawowej nr 7, odbyły się dwudniowe warsztaty.

Pierwszy dzień warsztatów poświęcony był diecie i zdrowemu odżywianiu sportowca, które prowadziła pani Małgorzata Stanior. Dietetyk uświadamiał młodych piłkarzy jak ważne w sporcie jest dbanie o swoje ciało. Jak można poprawić swoje wyniki poprzez odżywianie oraz jak wpływa alkohol na organizm sportowca.

DSC 0202

Drugi dzień to wykład z funkcjonowania osoby publicznej jaką jest sportowiec w social mediach. Zajęcia prowadziła doskonale znana kibicom rodzimej ligi reporterka Canal+, Sonia Śledź. Oprócz częsci teoretycznej, odbyły się także ćwiczenia dla młodych zawodników. Ćwiczenia polegały na tym, iż Sonia prowadziła krótki wywiad imitujący wypowiedź meczową, stawiając zawodników w różnych sytuacjach. Stres, który towarzyszył młodym piłkarzom, pokazał im że wypowiadanie sie przed kamerą to nie taka prosta sprawa jakby się wydawało.

28000940 1768458399877717 2134997167 n

Naszym gościom serdecznie dziękujemy za przybycie i poprowadzenie warsztatów!