Warsztaty freestyle!

Warsztaty Freestyle & Street Football w Akademii Raków Częstochowa za nami!

W dniu 19.02.2019 drużyna Akademii Raków Częstochowa z rocznika 2009 uczestniczyła w warsztatach Freestyle Football, które poprowadzone zostały przez Adriana Franca 3 – krotnego Medalistę Otwartych Mistrzostw Świata Freestyle Football kat. Routine, a także mistrza Polski Freestyle Football kat. Best Show.

Akademia Freestyle & Street Football, której właścicielem jest Adrian Franc to zajęcia ogólnorozwojowe z piłką, które łączą w sobie zabawę z jednoczesnym treningiem techniki, w ciągu którego każdy jej uczestnik ma szansę poznać wszystkie tajniki Freestyle Football oraz Street Soccer.

Główną dewizą, która przyświeca tej Akademii jest to, aby jej zawodnicy mieli szansę poznać podstawy wykonywania trików, które będą początkiem ich drogi do opanowania coraz to bardziej skomplikowanych trików czy kombinacji.

Podczas blisko dwugodzinnych warsztatów nasi zawodnicy intensywnie pracowali nad panowaniem nad piłką, którego głównym ćwiczeniem była żonglerka piłki w różnorodnych wariantach. Następnie młodzi adepci futbolu opanowali kilka podstawowych trików, które były dla nich niemałym wyzwaniem, jednak poradzili sobie z nim wyśmienicie. Ostatnią częścią warsztatów i niewątpliwie najbardziej atrakcyjną była gra 1x1 w popularną „Panne Football”, która polega na wygraniu pojedynku poprzez zdobycie trzech bramek lub założeniu „piłkarskiej siaty” swojemu przeciwnikowi.

Patryk Kajderowicz - trener Akademii Raków Częstochowa 2009 o warsztatach:

„Tego typu warsztaty były niewątpliwie bardzo atrakcyjną formą uzupełnienia treningu piłkarskiego dla moich zawodników. Ćwiczenia techniczne, które dotyczyły przede wszystkim panowania, kontroli nad piłką, ale też koordynacji ruchowej niewątpliwie pozytywnie wpłyną na rozwój tych chłopców. Wiele z nich są bardzo podobne do tych, które sami zalecamy naszym zawodnikom, jak choćby te doskonalące żonglerkę piłki, która niezmiennie towarzyszy nam w strukturze treningowej naszej Akademii. Jestem bardzo zadowolony z tego, jaką pracę wykonaliśmy tego dnia wspólnie z Panem Adrianem. Jestem pewien, że nie było to nasze ostatnie spotkanie.”

 R-Style na Facebook: https://www.facebook.com/RStyleTeam/