Ważna domowa wygrana! | Raków - Górnik 1:0
W pierwszej połowie mecz był bardzo zamknięty. Po pierwszych minutach raz w dobrej sytuacji mógł się znaleźć Adriano Amorim, który został zablokowany, a po stronie gości podobny moment miał Aleksander Buksa. Pierwszy strzał na bramke oglądaliśmy po ponad pół godziny gry. Jonatan Brunes zabrał się z piłką i uderzył sprzed pola karnego obok bramki. Jeszcze lepszą okazję miał ivi Lopez, który po wyłożeniu piłki przez Vladyslava Kochergina uderzył mocno w stronę bramki, lecz jego próba została zablokowana. Przed samym końcem pierwszej odsłony, Raków otworzył wynik meczu. Wszystko za sprawą Vladyslava Kochergina i jego strzału z dystansu.
Druga część gry minęła pod dyktandem ataków gospodarzy. Najpierw Szromnika próbował zaskoczyć Jean Carlos. Następnie bliski zamknięcia akcji w polu karnym był Srdjan Plavsić. Po dziesięciu minutach drugiej połowy ponownie przed szansą stanął Jean Carlos, ale źle uderzył piłkę i ta poleciała obok słupka. W 63 minucie Gustav Berggren zagrał w pole karne do Iviego, który z kilku metrów uderzył obok bramki. Trzy minuty podwyższyć mógł Kochergin, ale trafił tylko w boczną siatkę. Na kwadrans przed końcem Szromnik wypiąstkował strzał z dystansu Iviego. W dogodnej sytuacji znalazł się też Jesus Diaz, którego strzał z kilku metrów został zablokowany. O kolejne trafienie mógł pokusić się Kochergin, próbując po raz kolejny strzału z dystansu. W tym przypadku piłka poszybowała nad poprzeczką.
Raków Częstochowa - Górnik Zabrze 0:0 (1:0)
Bramki: Kochergin 45'+1
Raków: Trelowski - Mosór (81, Rodin), Arsenić, Svarnas - Jean Carlos, Otieno (46, Plavsić) - Berggren, Kochergin - Ivi (77, Makuch), Amorim (71, Diaz) - Brunes (77, Rocha).
Górnik: Szromnik - Szczęśniak, Hellebrand (84, Bakis), Ismaheel (57, Liseth), Ambros (71, Sow), Josema, Sarapata (84, Prebsl), Janicki, Szala (71, Kmet), Buksa, Furukawa.
Żółte kartki: Berggren - Hellebrand
Widzów: 5303
Sędziował: Karol Arys (Szczecin)