Ważne zwycięstwo! Raków - Pogoń 1:0

Raków Częstochowa wygrał 1:0 z Pogonią Szczecin w zaległym meczu 6. kolejki PKO BP Ekstraklasy.

Od początku meczu piłkarze Rakowa próbowali znaleźć drogę do bramki strzeżonej przez Dante Stipicę. W 9. minucie w dobrej sytuacji znalazł się Vladislavs Gutkovskis, ale jego strzał obronił bramkarz gości. W 37. minucie po kombinacyjnej akcji zespołu Ivi Lopez uderzył z 20 metrów. Ponownie czujny w bramce był jednak Stipica. W 40. minucie piłkę w pole karne dograł Bartosz Nowak, ale strzał Gutkovskisa minął bramkę Pogoni. Tuż przed przerwą szansę na gola miał Kamil Grosicki. Zawodnik gości przeniósł jednak pikę nad poprzeczką.

Tuż po starcie drugiej połowu piłkę w pole karne dograł Bartosz Nowak, a czekający na dalszym słupku Mateusz Wdowiak nie dał szans Stipicy, uderzając precyzyjnie głową. Chwilę później wyrównać mogli goście, ale dośrodkowanie Grosickiego nie zostało zamknięte strzałem przez Almqvista. Gospodarze stwarzali sobie kolejne sytuacje bramkowe, ale kilkukrotnie w bramce świetnie spisywał się Stipica. W 83. minucie w polu karnym do pozycji strzeleckiej doszedł Ivi Lopez, ale nieczysto trafił w piłkę i ta powędrowała nad bramką. Wynik meczu do końca już się nie zmienił.

W następnym meczu ligowym Medaliki zmierzą się z Cracovią. Mecz w Krakowie zaplanowano na sobotę, 3 września na godzinę 20:00.

Raków Częstochowa - Pogoń Szczecin 1:0 (0:0)

Bramki: Wdowiak 54

Raków: Kovacević - Rundić, Arsenić, Racovițan (45. Wdowiak), Kun, Czyż, Papanikolaou, Tudor, Ivi (85. Długosz), Nowak (70. Kochergin), Gutkovskis (70. Piasecki)

Pogoń: Stipica - Bartkowski, Kostas (82. Borges), Zech, Mata (82. Wędrychowski), Dąbrowski, Łęgowski (62. Fornalczyk), Kowalczyk, Carlos (62. Biczachczjan), Grosicki, Zahović (54. Almqvist)