Ważne zwycięstwo! Raków - Widzew 2:0

Raków Częstochowa wygrał 2:0 w meczu 28. kolejki PKO BP Ekstraklasy z Widzewem Łódź. Bramki dla Medalików zdobyli Ivi Lopez i Fran Tudor.

Mecz świetnie rozpoczał się dla Medalików. W 9. minucie sędzia Daniel Stefański po wideoweryfikacji podyktował rzut karny, którego na gola zamienił Ivi Lopez. Kilka minut później strzelec bramki musiał opuścić boisko z powodu urazu. W 22. minucie z rzutu wolnego uderzył Pawłowski, ale rywalom nie udało się dobić piłki po intervencji Kovacevicia. Na przerwę zespoły zeszły przy jednobramkowym prowadzeniu Rakowa.

Przez pierwszy kwadrans drugiej połowy dużo było na boisku walki, ale niewiele okazji bramkowych. Ze strony gości akcji ofensywnych próbował Pawłowski, a po stronie Medalików Tudor i Carlos. W 74. minucie po rzucie wolnym piłkę zgrał w pole karne Kochergin, a bliski szczęścia był Petrášek. Naszemu kapitanowi zabrakło jednak kilku centrymetrów, by umieścić piłkę w siatce. W 83. minucie z dystansu uderzył Letniowski, jednak nie trafił w światło bramki. Chwilę później Ciganiks trafił w poprzeczkę z bliskiej odległości, ale gol i tak nie zostałby uznany, bo sędzia liniowy pokazał pozycję spaloną. Tuż przed końcowym gwizdkiem z rzutu wolnego bezpośrednio bramkę zdobył Fran Tudor.

W kolejnym ligowym meczu Medaliki na wyjeździe zagrają z Miedzią Legnica. Spotkanie na boisku beniaminka odbędzie się w sobotę, 22 kwietnia o godzinie 17:30.

Raków Częstochowa - Widzew Łódź 2:0 (1:0)

Bramki: Ivi 9, Tudor 90

Raków: Kovačević - Svarnas, Petrášek, Arsenić, Tudor, Papanikolaou, Lederman (90. Cebula), Carlos, Nowak (68. Kochergin), Ivi (20' Wdowiak, 90' Berggren), Gutkovskis (68. Piasecki)

Widzew: Ravas - Żyro, Szota (64. Stępiński), Milos, Terpiłowski (68. Shehu), Ciganiks, Pawłowski (82. Hansen),  Kun (82. Letniowski), Hanousek, Zjawiński (64. Sanchez), Kreuzriegler

Frekwencja: 5500 (komplet)