We współpracy z Fundacją TAURON powstała nowa sala multimedialna

Dzięki wsparciu Fundacji TAURON w Szkole Mistrzostwa Sportowego stworzyliśmy wyjątkowe miejsce na piłkarskiej mapie Polski – multidyscyplinarną salę wyposażoną w najnowocześniejszy sprzęt komputerowy.

W styczniu bieżącego roku Szkoła Mistrzostwa Sportowego RKS Raków sfinalizowała kolejną istotną inwestycję. Do użytku uczniów została oddana specjalna sala komputerowa wyposażona w 10 komputerów Silver Monkey X Battlestation ARGB i5, 2 komputery X-kom G4M3R Hero i5 wraz z osprzętem oraz drukarkę 3D Creality Ender 5 Plus.

 

– Przede wszystkim ogromne podziękowania składamy na ręce Fundacji TAURON. Jest to wyjątkowy krok naprzód, nie tylko dla SMS Raków Częstochowa, ale przede wszystkim dla społeczności sportowej Akademii oraz naszych utalentowanych uczniów-zawodników. Ta nowoczesna, multidyscyplinarna sala jest wyposażona w najwyższej klasy sprzęt, który umożliwia pracę z obrazem, dźwiękiem, a także wydruk 3D. To wszystko czyni ją w pewien sposób miejscem niezwykłym na tle innych tego typu projektów. Jest to przestrzeń, gdzie technologia spotyka się z kreatywnością, otwierając przed nami nowe horyzonty nauki. To z pewnością wpłynie pozytywnie na wszechstronny rozwój sportowca. Jej nieszablonowy wygląd zachęca do eksperymentowania i odkrywania nowych ścieżek – zarówno na boisku, jak i poza nim. To szansa na rozwój dodatkowych kompetencji, które w dzisiejszym świecie są równie istotne. Ucząc się obsługi nowoczesnych narzędzi multimedialnych, nasi uczniowie uzyskają praktyczną wiedzę na temat grafiki komputerowej, edycji wideo, produkcji dźwiękowej oraz projektowania 3D. Te umiejętności nie tylko wzbogacą rozwój osobisty, ale również mogą okazać się nieocenione w przyszłej karierze zawodowej – komentuje dyrektor SMS Raków, dr Michał Nowak.

 

– Liczę, że miejsce, które stworzyliśmy we współpracy z panią Sandrą Wuczyńską z biura projektowego “Zana Architekci” rozwinie pasję do sportu w połączeniu z zainteresowaniem nowymi technologiami. Nauka i rozwój to nie tylko zdobywanie wiedzy, ale również budowanie swojej przyszłości. W Akademii Raków zawodnicy mogą nie tylko doskonalić swoje umiejętności piłkarskie, ale również rozwijać nowe kompetencje w świecie multimediów. Projektowanie grafik dla swoich drużyn, edycja filmów, a nawet tworzenie własnych gadżetów sportowych dzięki drukarce 3D staje się możliwe i w zasięgu ręki – dodaje dyrektor SMS.

 

 

 

 

 

Nowa sala multimedialna jest do dyspozycji zawodników oraz trenerów Akademii Raków. Uczniowie SMS-u wykazali się również zaangażowaniem przy kompletowaniu osprzętu oraz instalacji drukarki 3D. – Sala komputerowa jest świetna. Na pewno analizy będą teraz na wyższym poziomie, ponieważ zyskujemy dostęp do wszystkich nagrań, z których będzie można w dowolnej chwili skorzystać. Lekcje informatyki staną się atrakcyjniejsze dzięki drukarce 3D, która również jest do dyspozycji. Miałem to szczęście, że mogłem ją składać i wydrukować za jej pomocą pierwsze przedmioty. Myślę, że dla nas jest to duży krok w rozwoju i dzięki tej sali wzrośnie nasza samoświadomość jako piłkarzy – nie ukrywa zachwytu Adrian Damasiewicz, bramkarz zespołu U-17.

 

Nad rozwojem analitycznych umiejętności naszych zawodników oprócz dr. Michała Nowaka pieczę sprawować będzie główny trener analityk Akademii, Tomasz Przekaza. – Nasza multidyscyplinarna sala z pewnością należy do ewenementów w skali kraju, jeśli chodzi o akademie piłkarskie, a także inne kluby sportowe. Ilość sprzętu w połączeniu z jego jakością robi naprawdę duże wrażenie. Ta sala pozwoli wznieść analizę i samoświadomość piłkarzy na wyższy poziom, ponieważ w każdej chwili będą oni mogli zapoznać się ze swoimi działaniami z meczów i treningów. Otrzymaliśmy dwie darmowe licencje oprogramowania livetag.pro firmy ProTrainUp na okres trzech lat. Dzięki temu nasi zawodnicy będą mieli możliwość samemu bądź pod opieką trenera obejrzeć rozegrane spotkanie i stworzyć kompilację złożoną z najlepszych zagrań lub elementów do poprawy. Dostęp do takiego portfolio pozwoli w perspektywie czasu każdemu samodzielnie ocenić własny postęp i zdecydowanie pomoże w rozwoju umiejętności taktycznych – uważa główny trener analityk Akademii.

 

– Zachęcam wszystkich uczniów oraz trenerów do odwiedzenia nowej sali, przekonania się o jej możliwościach, a przede wszystkim do korzystania z niej w pełni – podsumowuje dyrektor SMS Raków, dr Michał Nowak.