Wicemistrzowie Polski wrócili do treningów!

Po okresie urlopowym piłkarze Rakowa Częstochowa wrócili do treningów. Pierwsze zajęcia odbyły się na bocznym boisku stadionu przy Limanowskiego 83.

Na pierwszych zajęciach pojawiło się 21 zawodników. W gronie trenujących znaleźli się między innymi Stratos Svarnas oraz Fabian Piasecki, czyli zawodnicy pozyskani w ostatnich dniach, a także powracający po długiej rehabilitacji Bogdan Racovițan. Ponadto do dyspozycji sztabu szkoleniowego był powracający z wypożyczenia Daniel Szelągowski. W premierowym treningu nie uczestniczyli Andrzej Niewulis, Ivi Lopez i Luka Gagnidze, którzy dołączą do drużyny w najbliższych dniach. Zabrakło także Patryka Kuna, Vladislavsa Gutkovskisa, Deiana Sorescu, Giannisa Papanikolaou oraz Waleriana Gwilii uczestniczących przez ostatnie kilkanaście dni w zgrupowaniach swoich reprezentacji. Wspomniana piątka do drużyny dołączy na obozie w Sochocinie. Indywidualnie pracowali Ben Lederman, Tomáš Petrášek i Marcin Cebula. W najbliższych dniach do drużyny dołączy trener Marek Papszun, który powraca do pełni zdrowia po zabiegu kolana.

 

W środę nasza drużyna przejdzie kompleksowe badania motoryczne. W kolejnych dniach trenować będzie na obiektach przy Limanowskiego, a w niedzielny wieczór wyjedzie na zgrupowanie w Sochocinie. 

 

Obecni na pierwszym treningu:

Bramkarze: Vladan Kovačević, Kacper Trelowski, Jakub Rajczykowski

Obrońcy: Tomáš Petrášek, Milan Rundić, Stratos Svarnas, Oskar Krzyżak, Zoran Arsenić, Bogdan Racovițan

Pomocnicy: Fran Tudor, Ben Lederman, Igor Sapała, Mateusz Wdowiak, Vladyslav Kochergin, Szymon Czyż, Fabio Sturgeon, Wiktor Długosz, Marcin Cebula, Daniel Szelągowski

Napastnicy: Sebastian Musiolik, Fabian Piasecki

 

Pełny plan przygotowań - TUTAJ.

 

Fotorelacja z pierwszego treningu - TUTAJ.