Wielka wygrana i powrót na fotel lidera! Pogoń - Raków 1:2

Raków Częstochowa wygrał 2:1 z Pogonią Szczecin w wyjazdowym meczu 31. kolejki PKO BP Ekstraklasy i powrócił na fotel lidera! Bramki dla Czerwono-Niebieskich zdobyli Vladislavs Gutkovskis oraz Ivi Lopez.

W wyjściowym składzie Rakowa nie brakowało zmian względem poprzedniego spotkania. Po pauzie za kartki do gry powrócił Fran Tudor. Ponadto od początku na boisku oglądaliśmy Szymona Czyża, Giannisa Papanikolaou, Mateusza Wdowiaka oraz Sebastiana Musiolika. Zabrakło natomiast pauzującego za kartki obchodzącego dziś urodziny Patryka Kuna.

Czerwono-Niebiescy dobrze weszli w środowe spotkanie i odważnie ruszyli w kierunku bramki strzeżonej przez Dante Stipicę. Pierwszy swojej okazji poszukał Sebastian Musiolik, którego strzał zdołali zablokować obrońcy Pogoni. W odpowiedzi z dystansu szczęścia szukał Vahan Bichakhyan, ale uderzył obok słupka Vladana Kovacevicia. W 20. minucie spotkania bramce szczecinian zagroził Tomáš Petrášek, który oddał strzał głową po dobrze wykonanym rzucie rożnym. 5 minut później zabójczy kontratak wyprowadzili gospodarze, których na prowadzenie wyprowadził Kamil Grosicki. Ledwie po 3 minutach znów bardzo blisko był Grosicki, ale kapitalnie interweniował Kovačević. Kolejne minuty pierwszej połowy to głównie walka w środku polu, lecz żadna z drużyn nie trafiła do siatki.

Trener Marek Papszun w przerwie dokonał aż 3 zmian, desygnując do gry Bena Ledermana, Wiktora Długosza oraz Vladislavsa Gutkovskis. To właśnie za sprawą Łotysza od 47. minuty w Szczecinie był remis po tym jak "Gutek" posłał potężne uderzenie na bramkę Stipicy, nie dając Chorwatowi żadnych szans. Oba zespoły wrzuciły wyższy bieg, a spotkanie nabrało rumieńców. Pogoń stworzyła sobie bardzo groźną okazję, którą kończył Michał Kucharczyk, ale Vladan Kovačević znów błysnął klasą światową. Chwilę później mocne strzały Deiana Sorescu blokowali podopieczni Kosty Runjaica. Czerwono-Niebiescy próbowali wyczekać rywala i to był skuteczny plan. W 78. minucie Marcin Cebula posłał piłkę w kierunku Iviego Lopeza, a Hiszpan zrobił to, co potrafi najlepiej, wyprowadzając Raków na prowadzenie. Gospodarze do końca próbowali odrobić straty, ale częstochowianie pokazali charakter i dowieźli arcyważne zwycięstwo, dzięki któremu wrócili na fotel lidera PKO BP Ekstraklasy!

W kolejnym ligowym meczu Czerwono-Niebiescy przy Limanowskiego 83 zmierzą się z Górnikiem Łęczna. To spotkanie zaplanowano na niedzielę, 24 kwietnia na godzinę 15:00. Bilety na ten mecz można nabyć online pod adresem BILETY.RAKOW.COM, a także stacjonarnie w sklepie Rakowa w Galerii Jurajskiej oraz kasie biletowej przy Limanowskiego 83. Sprzedaż biletów na trybunę B jest prowadzona również w sklepie MEDALIK przy alei Kościuszki 18/20. Szczegóły znajdziecie: TUTAJ.

Pogoń Szczecin - Raków Częstochowa 1:2 (1:0)

Bramki: Grosicki 25' - Gutkovskis 47', Ivi 78'

Raków: Kovačević - Petrášek, Rundić, Tudor, Czyż (46. Lederman), Papanikolaou, Sturgeon (46. Długosz), Sorescu, Wdowiak (73. Cebula), Ivi (89. Arak), Musiolik (46. Gutkovskis)

Pogoń:  Stipica - Zech (85. Kostorz), Triantafyllopoulos, Malec, Mata (60. Łęgowski), Carlos, Dąbrowski, Żurawski (60. Zahović), Bichakhchyan (67. Drygas), Grosicki, Kucharczyk (85. Parzyszek)

Żółte kartki: Żurawski - Czyż, Sorescu, Lederman