Wielki dzień Rakowa! Zapraszamy!

Jutro nowy Raków w stu procentach otworzy się na wszystkich częstochowian! Wielki „Dzień Otwartych Drzwi” startuje od 11:00, a początek największych atrakcji przewidziano na 14:30. Będą efektowne pokazy, koncerty, wielka loteria, a przede wszystkim mecz Rakowa z Nielbą. Wstęp wolny przez cały dzień!
Jutro nowy Raków w stu procentach otworzy się na wszystkich częstochowian! Wielki „Dzień Otwartych Drzwi” startuje od 11:00, a początek największych atrakcji przewidziano na 14:30. Będą efektowne pokazy, koncerty, wielka loteria, a przede wszystkim mecz Rakowa z Nielbą. Wstęp wolny przez cały dzień! „Dzień Otwartych Drzwi” jest niejako wielkim podsumowaniem trzymiesięcznych działań Nowego Rakowa, który za cel – co wielokrotnie podkreślano – postawił sobie otwarcie klubu na wszystkich mieszkańców Częstochowy i regionu. Grupa budująca w klubie nowe, profesjonalne i silne podstawy, od początku zdawała sobie sprawę, że działania poprzedników mocno nadwyrężyły zaufanie do Rakowa wśród częstochowskich fanów sportu.– Mamy zupełnie inne spojrzenie niż ludzie, którzy zarządzali klubem w ostatnich latach i wiemy, że wiele spraw już od dawna można było zrobić inaczej. Zdajemy sobie sprawę, że wizerunku Rakowa nie zmienimy w miesiąc ani w dwa. Czujemy jednak, że klimat wokół naszego klubu zaczyna się w Częstochowie wyraźnie poprawiać – podkreśla Cezary Suchan, przedstawiciel Rakowa ds. promocji i marketingu. W ostatnich miesiącach ruszyło wiele akcji, które nie miały swojego precedensu nie tylko na Limanowskiego, ale w całym naszym miejskim środowisku sportowym. Ogłoszenie przed tygodniem niedzieli 30 maja „Dniem Otwartych Drzwi”, nad którym prace trwały od początku marca, odbiło się wśród częstochowian szerokim echem. Organizatorów nie zniechęca nawet fakt, że w środku tygodnia przybyła im dość niespodziewanie bardzo mocna konkurencja, wszak atrakcje dla dzieci w ostatniej chwili zdecydował się wprowadzić na swój jutrzejszy mecz także częstochowski Włókniarz. – Impreza na Olsztyńskiej wyskoczyła trochę jak „królik z kapelusza”, ale nie obrażamy się na sąsiadów zza miedzy – mówi z uśmiechem Rafał Kula ze Stowarzyszenia „Wieczny Raków”. Dodatkowo wczoraj marketingową ofensywę na konferencji prasowej zapowiedzieli działacze AZS-u Częstochowa. To o tyle zaskakujące, że w częstochowskiej siatkówce o akcjach przyciągających nowych kibiców nie słyszano od ładnych paru lat. – Nie mamy nic przeciwko, by dużo zamożniejsze kluby z naszego miasta kopiowały nasze skromne pomysły. Nie ukrywam, że powoduje to pewną satysfakcję. Poza tym cieszymy się, że częstochowianom w końcu oferowane będą dzięki temu naprawdę ciekawe sportowe imprezy – zaznacza Suchan. Jutro na Limanowskiego ciekawie będzie na sto procent. Zaczynamy o 11:00, kiedy młodzi piłkarze z drużyn Rakowa i Akademii Piłki Nożnej zmieszają się, a następnie wcielą w reprezentacje Brazylii, Argentyny, Anglii, Niemiec i 28 innych ekip ze zbliżającego się mundialu. Jednocześnie na pobliskim sztucznym boisku rozpocznie się budowa okazałego centrum zabaw, gdzie dzieci odnajdą moc atrakcji aż do samego końca imprezy. O 14:30 ruszą efektowne pokazy – zaprezentują się m.in. strażacy, motocykliści, futboliści amerykańscy z klubu Saints Częstochowa, tancerze salsy i break dance, mistrz sztuki barmańskiej i mistrz sztuki walki MMA. Gdy przyjdzie godzina 17:00, wszyscy przeniosą swoją uwagę na główne boisko stadionu Rakowa, gdzie podopieczni Jerzego Brzęczka rozpoczną ligowy bój z Nielbą Wągrowiec. W przerwie zaś zobaczymy, kto z widzów zostanie „Królem jedenastego metra” i zdobędzie piłkę z autografem szkoleniowca naszej drużyny. Podczas całej imprezy na specjalnym stoisku oraz u ubranych na czerwono-niebiesko hostess będzie można zakupić cegiełki. Wszyscy ich nabywcy po meczu, w wielkim finale imprezy, wezmą udział w losowaniu cennych nagród – wśród nich 40-calowego telewizora Sony Bravia, roweru oraz wieży stereo. Przygotowane zostaną też dwa duże stoiska z przekąskami i cateringiem. W tym momencie musimy zdementować informację lokalnej prasy, że wszystkie posiłki będą darmowe. – Darmowe niestety nie, ale ceny zdecydowanie nikogo nie odstraszą. Serdecznie wszystkich zapraszamy! – mówi Cezary Suchan. Na sam koniec na dużej scenie pojawi się zespół Wyłączeni z Dariuszem Niedźwiedzkim. To były lider znanej formacji Habakuk, dlatego na pewno możemy liczyć na radosne, optymistyczne rytmy. Raz jeszcze gorąco zachęcamy do przybycia! To pierwszy taki „Dzień Otwartych Drzwi” w niemal 90-letniej historii Rakowa, a zarazem w dziejach częstochowskiej piłki. A czy jest ktoś, kto w tworzeniu historii uczestniczyć nie lubi? >> Oficjalna strona „Dnia Otwartych Drzwi” Czytaj więcej: >>> Kup cegiełkę za 5 zł – wygraj wielki telewizor! >>> Wybierzemy Foto-Miss Racovia 2010! >>> Loteria dziecięca – każdy los wygrywa! >>> Konkurs rzutów karnych: “Król jedenastego metra” >>> Dzieciaki w barwach Rakowa dostaną nagrody! >>> Futbol amerykański na Rakowie! >>> Licytacja złotej wpinki - dochód dla chorego kibica!