Wielki gest Czerwono-Niebieskich! Dary dla Ukrainy dotarły do PCK w Lublinie

Czerwono-Niebieska rodzina kolejny raz okazała wielkie serce. Dziś dary z ubiegłotygodniowej zbiórki dla Ukrainy trafiły do lubelskiego oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża w Lublinie!

W godzinach porannych wypełniony po brzegi bus wyruszył w podróż do Lublina, gdzie mieści się Centrum Logistyczne i magazyny Polskiego Czerwonego Krzyża. Po kilkugodzinnej drodze dary przekazane przez kibiców, drużynę i pracowników Rakowa trafiły na miejsce.

 

Rozładowanie około 1 tony produktów dzięki wsparciu wolontariuszy odbyło się bardzo sprawnie i zajęło kilkanaście minut. Wśród darów znalazły się najpotrzebniejsze rzeczy, które posłużą mieszkańcom ukraińskich miast i uchodźcom na granicy polsko-ukraińskiej. Dostarczyliśmy koce, śpiwory, poduszki, karimaty, trwale pakowaną żywność, produkty spożywcze i kosmetyczne dla dzieci, zabawki, słodycze, napoje i wiele innych produktów. Posortowane dary trafią na granicę oraz do Centrum Logistycznego PCK w ukraińskiej miejscowości Włodzimierz, skąd dalej zostaną przetransportowane do miast, gdzie zapotrzebowanie jest największe.

 

 

Produkty trafiające do magazynów Polskiego Czerwonego Krzyża są transportowane na Ukrainę w specjalnie oznakowanych samochodach ciężarowych. Podróż na tereny ogarnięte wojną wymaga dużej odwagi, a sortowanie i pakowanie produktów nie byłoby możliwe bez tytanicznej pracy wolontariuszy. 

 

 

W Lublinie spotkaliśmy się z ogromną wdzięcznością pracowników Polskiego Czerwonego Krzyża. Ich podziękowania dla wszystkich uczestników zbiórki przekazujemy za pośrednictwem naszej strony internetowej.

 

Wszystkie osoby, które nadal chcą nieść pomoc, zachęcamy do wsparcia częstochowskiego oddziału PCK. Potrzebna jest żywność, kosmetyki i środki czystości. Informacje kontaktowe można znaleźć pod adresem pck.czest.pl