Wielki mecz Rakowa w Gdańsku! Lechia - Raków 0:3

Raków Częstochowa wygrał 3:0 w wyjazdowym meczu 13. kolejki PKO BP Ekstraklasy z Lechią Gdańsk! Bramki dla Medalików zdobyli Patryk Kun, Bartosz Nowak oraz Mateusz Wdowiak.

Od pierwszego gwizdka drużyna Medalików próbowała przejąć inicjatywę, utrzymując się przez długi czas z piłką na połowie rywala. Efekt w postaci bramki przyszedł już w 5. minucie, kiedy dobrze w polu karnym znalazł się Patryk Kun, dla którego był to 150. oficjalny mecz w barwach Rakowa. "Kunik" uderzył pod poprzeczkę, nie dając żadnych szans Duszanowi Kuciakowi. Częstochowianie poszli za ciosem. W 21. minucie z lewej strony piłkę wrzucał Kun, głową uderzał Mateusz Wdowiak. Jego próbę wybronił bramkarz Lechii, ale przy dobitce Bartosza Nowaka był już bezradny. Dwie minuty później tuż nad poprzeczką po zespołowej akcji zza pola karnego uderzał Vladyslav Kochergin. Po niespełna dwóch kwadransach bliski wpisania się na listę strzelców był Zoran Arsenić, który strzelał głową, ale świetnie interweniował Kuciak. Pierwsza połowa była pełną dominacją Czerwono-Niebieskich, którzy na przerwę schodzili z dwubramkowym prowadzeniem.

Zespół Medalików świetnie rozpoczął również drugą część spotkania. Po dobrze wykonanym stałym fragmencie w odpowiednim miejscu znalazł się Mateusz Wdowiak, który z bliskiej odległości wpakował piłkę do siatki. Gol "Wdówki" był 300. bramką Rakowa na poziomie Ekstraklasy. Wdowiak próbował też szczęścia w 66. minucie, ale jego mocne uderzenie wybronił bramkarz gospodarzy. Pewnie zmierzający do zwycięstwa Raków nie zwalniał tempa i szukał kolejnych trafień. Chęci na kolejnego gola miał Nowak, którego uderzenia z dystansu były bardzo blisko celu. W jednej z ostatniej akcji spotkania do bramki Rakowa trafił Łukasz Zwoliński, ale napastnik Lechii był na pozycji spalonej. Na bramkę gospodarzy uderzł natomiast Vladislavs Gutkovskis, ale na posterunku znalazł się Kuciak. Więcej bramek w Gdańsku już nie było, a zespół trenera Marka Papszuna znad morza zabrał trzy punkty wywalczone w bardzo dobrym stylu.

Kolejne spotkanie Medaliki zagrają już we wtorek, 18 października. W ramach 1/16 finału Fortuna Pucharu Polski na wyjeździe zmierzą się z Zagłębiem Sosnowiec. Do walki o ligowe punkty wrócimy w sobotę, 22 październiki domowym meczem z Koroną Kielce. Bilety na spotkanie można nabyć online TUTAJ oraz stacjonarnie w sklepie kibica w Galerii Jurajskiej, Raków FanStore oraz sklepie kibica "MEDALIK".

Lechia Gdańsk - Raków Częstochowa 0:3 (0:2)

Bramki: Kun 6', Nowak 21', Wdowiak 47'

Raków: Kovačević - Tudor (83. Długosz), Arsenić, Svarnas, Sorescu (67. Petrášek), Papanikolaou, Kochergin (79. Lederman), Kun, Wdowiak (67. Szelągowski), Nowak, Piasecki (46. Gutkovskis)

Lechia: Kuciak - Pietrzak, Castegren (69. Stec), Kubicki, Gajos, Clemens (46. Conrado), Nalepa, Flavio (60. Zwoliński), Kałuziński (46. Terrazzino), Abu Hanna, Durmus (83. Sezonienko)

Żółte kartki: Castegren - Papanikolaou, Tudor