Wiktor Długosz odwiedził Dom Dziecka w Kłobucku

W ostatnim czasie w strefie FanZone była prowadzona zbiórka przyborów szkolnych, które Wiktor Długosz przekazał podopiecznym Domu Dziecka w Kłobucku.

Od meczu Ligi Konferencji Europy ze Slavią Praga w strefie FanZone można była zostawić przybory szkolne. Kibice Rakowa włączyli się w zbiórkę, zostawiając zeszyty, piórniki, długopisy oraz całą masę innych przedmiotów, które pomogą podopiecznym kłobuckiej placówki. Te w imieniu kibiców i klubu przekazał Wiktor Długosz. Piłkarz spędził chwilę z dziećmi, rozdając autografy i pokazując kilka zagrań rodem z ekstraklasowym boisk.

 

Dom Dziecka w Kłobucku istnieje od 1963 roku i zapewnia całodobową opiekę oraz wychowanie 35 dzieciom. Obiekt noszący imię Janusza Korczaka jest elementem centrum pomocy, w którego skład wchodzą jeszcze placówki Opiekuńczo-Wychowawcze: "Maja" w Kłobucku oraz Waleńczowie i Krzepicach. Łącznie wychowawcy zajmują się 68 dziećmi.

 

W imieniu podopiecznych Domu Dziecka w Kłobucku serdecznie dziękujemy kibicom, którzy wsparli najmłodszych. Wiktor zaprosił dzieci na mecz Medalików. Wychowankowie domu dziecka pojawią się na meczu Rakowa Częstochowa z Miedzą Legnica.