Władze miasta podziękowały za sukcesy i zapowiedziały dalszy rozwój infrastruktury sportowej

Podczas briefingu prasowego na stadionie MSP "Raków" prezydent miasta, Krzysztof Matyjaszczyk oraz Zbigniew Niesmaczny, przewodniczący Rady Miasta przekazali gratulacje za osiągnięte przez klub sukcesy i zapowiedzieli kolejny etap rozbudowy infrastruktury sportowej przy Limanowskiego 83.

Spotkanie na stadionie było okazją do przekazania gratulacji od władz miasta na ręce prezesa klubu, Wojciecha Cygana i przewodniczącego Rady Nadzorczej, Macieja Kołodziejczyka.

 

- Za te wszystkie sukcesy bardzo serdecznie dziękuję i gratuluję prezesowi, całej drużynie, szkoleniowcom i wszystkim tym osobom, które miały możliwość być w teamie, który doprowadził do takich zwycięstw i sukcesów - powiedział podczas konferencji prasowej prezydent miasta, Krzysztof Matyjaszczyk. - Złożyliśmy wniosek do Ministerstwa Sportu i Turystyki o dofinansowanie drugiego etapu przebudowy i rozbudowy centrum piłki nożnej na Rakowie w obrębie MSP "Raków". Ten wniosek zakłada wykonanie zespołu boisk treningowych, rozbudowę budynku klubowego i budowę zaplecza regeneracyjno-rehabilitacyjnego. Liczymy na dofinansowanie funduszu rozwoju kultury fizycznej, z inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu. Cała kwota inwestycji to 15 milionów złotych, a wartość dofinansowania to blisko 8,5 miliona złotych - dodał.

 

W imieniu Rady Miasta Częstochowy gratulacje i podziękowania przekazał przewodniczący Rady, Zbigniew Niesmaczny.

 

- My jako Rada Miasta, jako wszyscy mieszkańcy Częstochowy jesteśmy z was po prostu dumni. Usłyszeliśmy tutaj przed chwilą, że rozpoczynamy drugi etap projektu rozbudowy centrum piłkarskiego. Chciałbym zadeklarować, że my jako Rada Miasta będziemy wspierać tę inicjatywę jak to tylko możliwe - powiedział.

 

Prezes Wojciech Cygan podziękował samorządowcom za gratulacje i podkreślił wagę planowanej inwestycji.

 

- Dziękujemy za miłe słowa i dziękujemy także za ten wniosek złożony do ministerstwa. To kolejny etap przebudowy obiektu. Jak się rozejrzymy, to widzimy, że z każdym dniem stadion pojawia się. Widać już kolejną trybunę, która jest montowana. Ten wniosek to na pewno coś, co pozwoli Rakowowi wykonać kolejny krok do przodu, bo na pewno kwestia boisk treningowych to nasza bolączka i musimy nad tym pracować, żeby sztab szkoleniowy i chłopaki mieli jak najlepsze warunki do treningu. Ale też kwestia pozostałych elementów tego wniosku to są rzeczy dla nas szalenie istotne, po to żeby Raków rósł w siłę i żebyśmy zasypywali tę różnicę, która jest w chwili obecnej pomiędzy Rakowem a tymi najsilniejszymi infrastrukturalnie klubami w Polsce - powiedział prezes Wojciech Cygan.

 

- Chciałbym tylko dodać od siebie, że jest mi szalenie przykro, że te sukcesy, które odnosiliśmy, musieliśmy świętować bez tej rzeszy kibiców, dla której gramy. Dlatego jeszcze raz przyłączam się do podziękowań dla wszystkich ludzi, którzy nas wspierają - podkreślił przewodniczący Rady Nadzorczej, Maciej Kołodziejczyk.

 

Cały zapis briefingu prasowego: