Wniosek o modernizację MSP „Raków” złożony

W poniedziałek (24 września) do Ministerstwa Sportu i Turystyki został wysłany wniosek o modernizację Miejskiego Stadionu Piłkarskiego „Raków”, na którym miałoby powstać „Centrum Piłki Nożnej w Częstochowie”.

Wniosek został przygotowany przez Urząd Miasta i Raków Częstochowa. Zakłada on między innymi: przebudowę płyty głównej boiska, przebudowę boisk treningowych, budowę połączonego z zadaszoną trybuną budynku wielofunkcyjnego, przeznaczonego do szkolenia dzieci i młodzieży

Wartość inwestycji wynosi 36,7 mln złotych brutto. Dotacja ministerialna, o którą wnioskuje miasto oraz nasz klub wynosi 20,5 mln złotych. Pozostała część kosztów pochodziłaby z budżetu Częstochowy.

- Jesteśmy zadowoleni, że udało nam się osiągnąć kolejny etap, co przybliża nas do powstania „Centrum Piłki Nożnej w Częstochowie”. Teraz czekamy na decyzję Ministerstwa Sportu i Turystyki. Liczymy na dalsze wsparcie częstochowskich parlamentarzystów. Senator Artur Warzocha i wiceminister Szymon Giżyński bardzo mocno zaangażowali się w ten projekt, co udowodnili już nieraz. Liczymy, że dalej będą skutecznie działać i remont MSP „Raków” stanie się faktem - mówi prezes Wojciech Cygan.

Aby modernizacja Miejskiego Stadionu Piłkarskiego „Raków” stała się faktem, potrzebna jest już tylko pozytywna weryfikacja wniosku przez Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz zabezpieczenie środków finansowych przez Radę Miasta Częstochowy. Gdyby tak się stało procedury przetargowe rozpoczęłyby się w grudniu, a sama przebudowa na początku 2019 roku.