„Wokół meczu” z ROW Rybnik

Bohater „Gajowy”, pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w tym sezonie oraz pojedynek trenerów, czyli „Wokół meczu” z Energetykiem ROW Rybnik.
Bohater „Gajowy”, pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w tym sezonie oraz pojedynek trenerów, czyli „Wokół meczu” z Energetykiem ROW Rybnik. Bohater mógł być tylko jeden Bohaterem meczu z Energetykiem ROW Rybnik został Maciej Gajos. W drugiej połowie pomocnik Rakowa ustrzelił hat-tricka, wpisując się na listę strzelców w: 49., 80. oraz 89. minucie. Dla Gajosa był to pierwszy hat-trick odkąd występuje w seniorskiej drużynie Rakowa. W pojedynku trenerów lepszy Brzęczek Dodatkowego smaczku w spotkaniu z ROW Rybnik dodawał pojedynek szkoleniowców obu drużyn. W przeszłości, Jerzy Brzęczek i Ryszard Wieczorek pracowali w Górniku Zabrze. Wieczorek był trenerem śląskiego zespołu natomiast Brzęczek piłkarzem Górnika. Po meczu z Energetykiem powody do zadowolenia mógł mieć tylko szkoleniowiec Rakowa. Mastalerz kapitanem w Rybniku Tak jak zapowiadaliśmy, obowiązki kapitana Rakowa pod nieobecność pauzującego za żółte kartki Pawła Kowalczyka przejął Piotr Mastalerz. Kowalczyk będzie do dyspozycji trenera Jerzego Brzęczka w następnym meczu częstochowian przed własną publicznością z Calisią Kalisz (9. października, godz. 15:00). Debiut Wernera Przeciwko Energetykowi, debiut w barwach Rakowa zaliczył Radosław Werner. Obrońca pojawił się na boisku tuż po przerwie zmieniając kontuzjowanego Adama Łyska. Werner zaliczył niezły występ i mógł nawet strzelić bramkę. Uderzenie z rzutu wolnego minimalnie minęło jednak słupek. Niemoc wyjazdowa przełamana Zwycięstwem w Rybniku piłkarze Rakowa przełamali serię meczów bez zwycięstw na wyjeździe. Ostatnią wygraną na boisku przeciwnika, częstochowianie zanotowali... 12. marca pokonując w Toruniu Elanę 1:0. W obecnym sezonie bilans spotkań wyjazdowych to: zwycięstwo, dwa remisy i trzy porażki.