„Wokół meczu” z Turem Turek

Niewygodny rywal, roszady w wyjściowej „jedenastce” oraz debiut Mariusza Stępnia w „osiemnastce” meczowej, czyli „Wokół meczu” z Turem Turek.
Niewygodny rywal, roszady w wyjściowej „jedenastce” oraz debiut Mariusza Stępnia w „osiemnastce” meczowej, czyli „Wokół meczu” z Turem Turek. Niewygodny rywal Tur Turek wyraźnie nie „leży” naszemu zespołowi, który w trzech ostatnich spotkaniach z Turem nie zdobył żadnego punktu. Po raz ostatni, częstochowianie pokonali Tur w rundzie wiosennej sezonu 2009/2010. Wówczas padł wynik 3:2, mimo że do 66.minuty Raków przegrywał już 0:2. Trzy zmiany w „jedenastce” W porównaniu ze spotkaniem z MKS Kluczbork, trener Rakowa Jerzy Brzęczek zdecydował się na trzy zmiany w podstawowym składzie. W bramce szkoleniowiec postawił na Macieja Szramowiata, a na prawej pomocy na Krzysztofa Naporę. Od pierwszych minut na boisku pojawił się także Piotr Mastalerz, który zastąpił na środku obrony Adriana Plutę. Debiut Stępnia w „osiemnastce” W meczu z Turem Turek, po raz pierwszy w kadrze meczowej Rakowa znalazł się Mariusz Stępień. Bramkarz pozyskany latem w Gwarka Zabrze, całe spotkanie przesiedział jednak na ławce rezerwowych. Stępień zastąpił w „osiemnastce” Mateusza Kosa, który został oddelegowany na mecz rezerw z Pogonią Kamyk. Pierwszy gol Świerka Pierwszą bramkę dla Rakowa w tym sezonie strzelił Adrian Świerk. Pomocnik pojawił na boisku w 70. minucie zmieniając Łukasza Kowalczyka. Świerk wpisał się na listę strzelców w 74. minucie, wykańczając akcję Kamila Witczyka, który w przerwie zastąpił Krzysztofa Naporę. W niedzielę zagramy z Ruchem Zdzieszowice Czasu na regenerację sił po meczu z Turem, czerwono – niebiescy nie będą mieli zbyt dużo. Kolejne spotkanie ligowe piłkarze Rakowa rozegrają już w niedzielę – na wyjeździe zmierzą się z Ruchem Zdzieszowice.