Wracamy po przerwie reprezentacyjnej! Zapowiedź meczu Górnik - Raków

Już w najbliższą niedzielę Medaliki wrócą do ligowej rywalizacji po przerwie na kadrę. 22 października o godzinie 17:30 zagramy na wyjeździe z Górnikiem Zabrze. Zapraszamy do przeczytania zapowiedzi meczu 12. kolejki PKO BP Ekstraklasy.

Za nami październikowa przerwa reprezentacyjna, którą poza klubem spędziło pięciu zawodników pierwszej drużny. Występy w kadrach narodowych zanotowali Deian Sorescu, Dawid Drachal oraz Kacper Bieszczad. Zdecydowana większość naszych piłkarzy została jednak w klubie i trenowała pod okiem sztabu szkoleniowego. - Cieszymy się z tego, że mieliśmy okres dwóch tygodni, w którym mogliśmy popracować nad naszymi założeniami oraz zachowaniami w każdej fazie gry - mówił na przedmeczowej konferencji trener Dawid Szwarga.

 

Teraz Medaliki wracają do ligowych zmagań. Naszym najbliższym rywalem będzie Górnik, z którym zagramy w niedzielę na Stadionie im. Ernesta Pohla w Zabrzu. - Zmierzymy się z drużyną, która przysporzyła problemów innym czołowym zespołom, bo zarówno w meczu z Lechem Poznań czy z Legią Warszawa drużyna Górnika Zabrze potrafiła do końca wprowadzić przeciwnika w sytuację, w której musiał gonić rezultat bądź walczyć do ostatniej minuty o zwycięstwo - dodał trener Rakowa.

 

Kurs STS na zwycięstwo Rakowa wynosi 1.94.

 

Dla naszych zawodników będzie to 11. mecz w PKO BP Ekstraklasie w tym sezonie. Do tej pory zdobyliśmy 22 punkty, strzelając przy tym tyle samo bramek. Gole w naszej drużynie rozkładają się na aż jedenastu różnych zawodników, a naszymi najskuteczniejszymi strzelcami są Dawid Drachal, Vladyslav Kochergin, Bartosz Nowak oraz Łukasz Zwoliński. Każdy z wymienionych piłkarzy zdobywał po 3 bramki w tym sezonie. Przed rozpoczęciem 12. kolejki zajmowaliśmy 2. miejsce w tabeli ligowej z jednopunktową stratą do Śląska Wrocław, mając rozegrany jeden mecz mniej od drużyny z Dolnego Śląska.

 

Górnik natomiast przed rozpoczęciem 12. serii gier zajmował 15. miejsce w tabeli, tuż nad strefą spadkową. Podopieczni trenera Jana Urbana zgromadzili w tym sezonie 10 punktów. Zabrzanie punktują tak samo u siebie, jak i na wyjeździe. Na swoim obiekcie zgromadzili 5 "oczek", na które złożyło się jedno zwycięstwo i dwa remisy. 

 

W szeregach naszego niedzielnego rywala znajdują się dwaj dobrze znani nam zawodnicy. Były piłkarz Rakowa, Sebastian Musiolik oraz Szymon Czyż, który został wypożyczony do Górnika na początku trwającego sezonu. 22-letni pomocnik zapewnił zabrzanom w poprzedniej kolejce 1 punkt, zdobywając bramkę w ostatniej akcji meczu przeciwko Śląskowi Wrocław.

 

Po raz ostatni w oficjalnym meczu mierzyliśmy się z Górnikiem w lutym tego roku. W spotkaniu 21. kolejki poprzedniej edycji Ekstraklasy wygraliśmy przy Limanowskiego 2:0. Wówczas bramki dla naszej drużyny zdobywali Vladislavs Gutkovskis oraz Jean Carlos Silva, dla którego był to pierwszy gol w Czerwono-Niebieskich barwach. Zdecydowanie gorzej ułożył się dla nas mecz z Górnikiem w rundzie jesiennej w ubiegłym sezonie, kiedy w Zabrzu przegraliśmy 0:1 po bramce Aleksandra Paluszka.

 

Głównym arbitrem niedzielnego meczu będzie Tomasz Musiał. Pomagać będą mu Sebastian Mucha i Marcin Ciepły. Sędzią technicznym wybrany został Sebastian Krasny. Za system VAR odpowiedzialni będą natomiast Paweł Raczkowski oraz Krzysztof Myrmus.

 

Raport kadrowy:

Adnan Kovačević jest gotowy do gry. Jean Carlos oraz Zoran Arsenić trenują już z zespołem na pełnych obciążeniach. Decyzję o ich grze w podstawowym składzie z Górnikiem podejmiemy przed samym spotkaniem. Rehabilitacja Stratosa Svarnasa i Iviego Lópeza przebiega według planów, ale ona po prostu jeszcze trochę potrwa - skomentował sytuację kadrową przed meczem z Górnikiem trener Dawid Szwarga. 

 

Pierwszy gwizdek niedzielnego spotkania o godzinie 17:30. Transmisję z tego meczu będziecie mogli obejrzeć na Canal+ Sport oraz w serwisie Canal+ online (Oferta: TUTAJ).