Współpraca z Politechniką Częstochowską

W poniedziałek doszło do podpisania umowy dotyczącej współpracy Rakowa Częstochowa z Politechniką Częstochowską.

Politechnika Częstochowska to najstarsza, a zarazem największa szkoła wyższa w regionie częstochowskim. Uczelnia od chwili powstania zajmuje trwałe miejsce na naukowej mapie kraju, nie tylko jako instytucja kształcąca inżynierów, ale także ważny ośrodek naukowo-badawczy. Obecnie w murach Politechniki uczy się około pięć tysięcy studentów, w tym liczne grono uczniów z zagranicy, którzy kształcą się w Częstochowie w ramach programów współpracy z zagranicznymi uczelniami, takich jak projekt Erasmus. 

 

- Już w poprzednim sezonie byliśmy widoczni na terenie Politechniki Częstochowskiej, chociażby przy akcji krwiodawstwa organizowanej przez studentów, gdzie pojawił się jeden z naszych piłkarzy oraz klubowa maskotka. Cieszę się, że teraz ta współpraca będzie pogłębiana. To przede wszystkimi wzajemna promocja. Ponadto studenci Politechniki, którzy będą czuć sportowe zacięcie, po spełnieniu określonych warunków dostaną od nas możliwość sprawdzenia się w roli trenerów w projekcie Małej Akademii Rakowa - mówi wiceprezes Rakowa Częstochowa, Dawid Krzętowski. 

 

Umowa pomiędzy Rakowem Częstochowa a Politechniką Częstochowską będzie dotyczyła wzajemnej promocji. Uczelnia będzie brać czynny udział w życiu klubu poprzez stanowisko w strefie FanZone. Obie organizacje będę współpracować i tworzyć wspólne akcje marketingowe zarówno na terenie miasteczka akademickiego Politechniki, jak i na obiektach klubowych przy ul. Limanowskiego 83. Studenci, którzy będą chcieli doskonalić swoje umiejętności piłkarskie się rozwijać w kierunku piłki nożnej dostaną szansę rozwoju w projektach Małej Akademii Raków. Ponadto klub będzie eksponowany na terenie Politechniki. 

 

Umowa została podpisana przez wiceprezesa Rakowa Częstochowa, Dawida Krzętowskiego oraz prorektora ds. rozwoju Politechniki Częstochowskiej, dr hab. inż. Marka Warzechy. W ramach współpracy na ręce prorektora przekazana została pamiątkowa koszulka. Tuż po podpisaniu umowy na Politechnice Częstochowskiej pojawił się Rycerz Medalik, który wręczał studentom gadżety i pamiątkowe indeksy z terminarzem meczów.