Wygrali w lidze, teraz puchar

Zespół rezerw Rakowa przerwał serię remisów i odniósł zwycięstwo w meczu ze Spartą Lubliniec (3:1). Dwie bramki dla czerwono – niebieskich strzelił Marcin Czerwiński. Wartym odnotowania wydarzeniem był także powrót na boisko Dawida Jankowskiego.
Zespół rezerw Rakowa przerwał serię remisów i odniósł zwycięstwo w meczu ze Spartą Lubliniec (3:1). Dwie bramki dla czerwono – niebieskich strzelił Marcin Czerwiński. Wartym odnotowania wydarzeniem był także powrót na boisko Dawida Jankowskiego. Po dwunastu kolejkach klasy okręgowej rezerwy Rakowa zajmują jedenaste miejsce. W ostatnim meczu ze Spartą Lubliniec, częstochowianie w końcu stanęli na wysokości zadania i pokonali rywala 3:1, choć do przerwy przegrywali 0:1. W tej części gry częstochowianie posiadali optyczną przewagę, ale nie potrafili udokumentować jej golem. Chwilę dekoncentracji wykorzystał natomiast Damian Sowa, który pokonał Adriana Woszczynę strzałem z kilkunastu metrów. Piłkarze Rakowa do odrabiania strat wzięli się po zmianie stron. Skutecznością błysnął Marcin Czerwiński, który dwukrotnie pokonał bramkarza Sparty. – Wygraliśmy zasłużenie, bo stworzyliśmy sobie więcej okazji do zdobycia bramek. Mogliśmy wygrać wyżej, ale cieszymy się z tego co mamy – stwierdził trener rezerw Dawid Błaszczykowski. Niespodzianką w meczu ze Spartą było pojawienie się w podstawowym składzie Dawida Jankowskiego. Obrońca Rakowa z powodu kontuzji po raz ostatni pojawił się na boisku prawie siedem miesięcy temu, ale teraz postanowił wspomóc swoim doświadczeniem młodszych kolegów. Jankowski przebywał na boisku do 88. minuty i zaliczył bardzo dobry występ. – Czułem się nadspodziewanie dobrze – śmieje się Jankowski. – Myślałem, że będę miał większe problemy, zwłaszcza jeśli chodzi o kondycję. Braki były oczywiście widoczne, ale to normalne po tak długiej przerwie. Nie ukrywam, że dużo też mi dały ostatnie treningi z pierwszym zespołem zaznacza „Dżana”. Kolejne spotkanie drugi zespół Rakowa rozegra już w środę w ramach ćwierćfinału Pucharu Polski. Rywalem czerwono – niebieskich będzie na wyjeździe, występująca w klasie okręgowej Pogoń Blachownia. Początek meczu zaplanowano na godzinę 15. RAKÓW II - SPARTA LUBLINIEC 3:1 (0:1) 0:1 Sowa, 8\' 1:1 Czerwiński, 47\' 2:1 Michalik, 53\' 3:1 Czerwiński, 75\' RAKÓW II: Woszczyna - Kisiel, Nogal, Jankowski (88. Dajczak), Sieradzki - Marczyk (74. Łyko), Ślęzak - Michalik (87. Sobczyk), Hiber, Czerwiński - Wiktorek (68. Stolarski).