Wygrana Rakowa II z Sarmacją Będzin

Raków II Częstochowa pokonał 2:0 Sarmację Będzin w meczu 28. kolejki Haiz IV ligi. Obie bramki dla "Czerwono-Niebieskich" zdobył Danian Pavlas.

Rywalem Rakowa II Częstochowa w środowym spotkaniu była Sarmacja Będzin, drużyna sąsiadująca z naszym zespołem w tabeli. Trener Tomasz Kuźma wystawił do gry skład złożony z samych zawodników młodzieżowych. Choć obie drużyny miały w pierwszej połowie kilka niezłych okazji, to zakończyła się ona bezbramkowym remisem. "Czerwono-Niebiescy" przechylili szalę zwycięstwa w drugiej części gry, a wszystko za sprawą Daniana Pavlasa. Najpierw wpisał się on na listę strzelców w 47. minucie, a dziesięć minut później ustalił wynik spotkania, drugi raz pokonując bramkarza rywali. Raków II odniósł dziesiąte zwycięstwo w tegorocznym sezonie Haiz IV ligi i jest już pewny utrzymania. 

Przed naszym zespołem jeszcze dwa spotkania ligowe. Pierwsze z nich odbędzie się już w następną sobotę, 1 czerwca, o godzinie 17:00. Rywalem częstochowian będzie Slavia Ruda Śląska.

Raków II Częstochowa - Sarmacja Będzin 2:0 (0:0)

Raków II: Sztekler - Kobyłkiewicz (63. Budnicki), Krzyżak, Chłód, Zębik (70. Jargosz), Bajkiewicz, Waśkiewicz, Ślęzak, Wróblewski, Pavlas, Januszewski (65. Bator)

Bramki dla Rakowa II: Danian Pavlas (47., 57.)