Wygrana w ostatnim sparingu | Raków - Omonia 2:0

W drugim piątkowym meczu sparingowym zmierzyliśmy się w Kielcach z trzecim zespołem ostatniego sezonu cypryjskiej ekstraklasy, Omonią Nikozja. Spotkanie zakończyło się wygraną Medalików. Był to ostatni sparing przed startem rozgrywek PKO BP Ekstraklasy w sezonie 2024/2025.

Nasza drużyna objęła prowadzenie już w 6. minucie, kiedy to Crnac wykorzystał błąd obrony Omonii, popędził w pole karne i strzałem przy lewym, dalszym słupku pokonał bramkarza. W 33. minucie naszą przewagę udokumentował Patryk Makuch, który strzałem głową w polu karnym dał nam prowadzenie, 2:0.

Raków Częstochowa - Omonia Nikozja 2:0 (2:0)

Bramki: Crnac 6, Makuch 33

Raków (I połowa): Trelowski - Racovițan, Rodin, Pestka - Jean Carlos, Berggren, Kochergin, Otieno - Crnac, Amorim - Makuch.

Raków (II połowa): Trelowski - Racovițan (76, Baráth), Rodin, Pestka - Jean Carlos, Berggren (81, Lederman), Kochergin, Otieno (67, Drachal) - Crnac (83, Walczak), Lamprou - Makuch (60, Amorim, 83, Myszor).

Sędziował: Marcin Szrek (Kielce)