Wygrywamy z Wisłą Płock na koniec sezonu!

Raków Częstochowa pokonał 2:1 Wisłę Płock w 37. kolejce PKO Ekstraklasy. Gole dla Czerwono-Niebieskich zdobyli Sebastian Musiolik i Felicio Brown Forbes. Bramkę dla gości zdobył Alan Uryga. Częstochowianie zakończyli sezon 2019/2020 na 10. miejscu w tabeli.

Pierwsze minuty na GIEKSA Arenie były spokojne. Oba zespoły atakowały, ale pamiętały o tym, by nie stracić gola w początkowych fragmentach meczu. Wraz z upływem czasu częstochowianie zaczęli przechylać szalę na swoją stronę i częściej atakowali. W 13. minucie pierwszy raz swojej szansy szukał Sebastian Musiolik, oddając strzał głową po rzucie rożnym wykonywanym przez Petra Schwarza. Groźnie w polu karnym płocczan było znów w 24. minucie. Daniel Bartl zagrał wysoką piłkę, a strzał głową oddał Felicio Brown Forbes. Krzysztof Kamiński zachował jednak czujność w bramce i odbił piłkę. W 39. minucie goście z Płocka wyszli na prowadzenie. Po dośrodkowaniu Huberta Adamczyka strzałem głową piłkę do siatki posłał Alan Uryga. Tuż przed końcem pierwszej połowy celnie uderzał jeszcze Mateusz Szwoch. Po jego strzale skuteczną interwencję zanotował Jakub Szumski. Na przerwę płocczanie schodzili z jednobramkowym prowadzeniem.

Druga połowa rozpoczęła się podobnie, jak pierwsza. Premierowy strzał oddał w 55. minucie Cillian Sheridan, który dopadł do dośrodkowania Damiana Michalskiego. Futbolówka minęła słupek bramki Szumskiego. W 66. minucie pomylił się też uderzający z ośmiu metrów Michał Marcjanik. 15 minut przed końcem meczu lewą stroną urwał się wprowadzony w drugiej połowie Patryk Kun. Wahadłowy wycofał piłkę na 11 metr do Felicio Brown Forbesa, ten jednak uderzył ponad poprzeczką bramki rywala. Dwie minuty później Kostarykanin umieścił piłkę w siatce po podaniu Bena Ledermana. Ten gol jednak nie został uznany, bowiem nasz napastnik był na spalonym. W 84. minucie Czerwono-Niebiescy doprowadzili do wyrównania. Sebastian Musiolik otrzymał prostopadłe podanie, wyszedł sam na sam z bramkarzem i sprytną podcinką strzelił gola. Częstochowianie atakowali do ostatniego gwizdka i zostali za to wynagrodzeni. W 94. minucie piłkę zagrywaną przez Frana Tudora w polu karnym przyjął Felicio Brown Forbes i potężnym uderzeniem pod poprzeczkę zdobył drugą bramkę dla Rakowa. Nasza drużyna sezon 2019/2020 zakończyła zwycięstwem i 10. miejscem w tabeli.

Raków Częstochowa - Wisła Płock 2:1 (0:1)

Raków: Szumski - Mikołajewski (64. Piątkowski), Petrasek, Kościelny, Tudor, Schwarz, Sapała (46. Lederman), Bartl (70. Kun), Tijanić, Musiolik, Brown Forbes

Wisła P.: Kamiński - Pawlak (65. Kwietniewski), Marcjanik, Uryga, Michalski (93. Sielewski), Kocyła, Ambrosiewicz, Adamczyk, Szwoch, Cabezali, Sheridan

Gole: Sebastian Musiolik (84.), Felicio Brown Forbes (94.) - Alan Uryga (39.)

Żółte kartki: Tomas Petrasek, Fran Tudor, Patryk Kun - Aleksander Pawlak, Mateusz Szwoch, Krzysztof Kamiński, Cillian Sheridan, Angel Garcia