Wyjątkowe koszulki Rakowa na mecz z Sandecją

We wtorek, 25 sierpnia, Raków Częstochowa zmierzy się z Sandecją Nowy Sącz w 1/32 finału Fortuna Pucharu Polski. Przypominamy, że Czerwono-Niebiescy zagrają w tym meczu w wyjątkowych koszulkach.

Pierwotnie mecz Rakowa z Sandecją miał odbyć się 14 sierpnia 2020 roku, ale z uwagi na potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem dwóch piłkarzy z Nowego Sącza, spotkanie zostało przełożone.

 

Piłkarze Rakowa Częstochowa wystąpią we wtorek w trykotach z logotypem fundacji "Przyjaciele Rakowa", którą Klub powołał do życia. Akcja #RAKÓWDBAOSWOICH nie była jednorazowa, a swoimi działaniami chcemy dalej dbać o osoby z lokalnej społeczności. Celem fundacji jest pomoc społeczna, w tym w szczególności pomoc rodzinom i osobom w trudnej sytuacji życiowej, wspieranie rodzin zastępczych, a także dbanie o edukację sportową młodzieży i rozwijanie jej zainteresowań w szlachetnym duchu rywalizacji sportowej. Ponadto "Przyjaciele Rakowa" będą działać na rzecz osób niepełnosprawnych, osób starszych i w wieku emerytalnym oraz będą wspierać działalność wspomagającą rozwój gospodarczy, techniczny i innowacyjny.

 

Sponsorem meczu Sandecja Nowy Sącz - Raków Częstochowa będzie firma Omega Transport, sponsor Klubu, która świadczy usługi transportowe, a swoją siedzibę ma w Poraju. Logotyp firmy Omega Transport pojawi się na rękawach wyjątkowych koszulek. Więcej o firmie Omega Transport możecie dowiedzieć się TUTAJ.

 
Raków zagra w tych wyjątkowych koszulkach tylko jeden mecz. Po nim koszulki trafią na licytacje i akcje charytatywne, aby już od początku wspierać fundację "Przyjaciele Rakowa" w realizacji jej statutowych celów.