Wyjazdowa przegrana Rakowa II z Wartą Zawiercie

Raków II Częstochowa uległ na wyjeździe Warcie Zawiercie 2:3 w meczu 25. kolejki Haiz IV ligi. Bramki dla naszego zespołu zdobyli Adam Czerkas i Danian Pavlas. Trzy gole dla gospodarzy strzelił Marcin Smarzyński.

Sobotnim rywalem "Czerwono-Niebieskich" był wicelider rozgrywek, Warta Zawiercie. W naszym zespole wystąpili niemal sami młodzieżowcy, wsparci jedynie przez Adama Czerkasa i Mateusza Zacharę. W pierwszej połowie tego starcia padły trzy gole. Dwukrotnie na listę strzelców wpisał się reprezentant gospodarzy, Marcin Smarzyński. Nasz zespół odpowiedział jednym trafieniem, autorstwa Adama Czerkasa. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem Warty 2:1. Po zmianie stron podopieczni trenera Tomasza Kuźmy dążyli do zdobycia wyrównującego gola. Spotkanie obfitowało w sytuacje bramkowe, którą po raz trzeci wykorzystał Smarzyński. Raków II nie poddawał się do samego końca i strzelił drugą bramkę. Tym razem na listę strzelców wpisał się Danian Pavlas. Na więcej goli zabrakło już czasu, bowiem sędzia zakończył spotkanie. 

Raków II Częstochowa plasuje się na 12. miejscu w tabeli. Do końca sezonu pozostało pięć kolejek, w trakcie których nasza drużyna może awansować o co najmniej dwie pozycje. Do zajmującej dziesiąte miejsce Sarmacji Będzin traci tylko trzy "oczka".

Warta Zawiercie - Raków II Częstochowa 3:2 (2:1)

Raków II: Trelowski - Budnicki, Krzyżak, Chłód, Apolinarski, Waśkiewicz, Ślęzak, Zachara, Pavlas, Bator, Czerkas

Gole dla Rakowa II: Adam Czerkas, Danian Pavlas