Wykonać ostatni krok! Zapowiedź meczu Korona - Raków

Raków Częstochowa krok po kroku zmierza w kierunku upragnionego celu. Ten będzie można osiągnąć w niedzielę w Kielcach. Zapraszamy na zapowiedź meczu 31. kolejki PKO BP Ekstraklasy, w którym na wyjeździe zagramy z Koroną.

Historia meczów Rakowa z Koroną na poziomie Ekstraklasy liczy cztery mecze. To właśnie od spotkania z zespołem z Kielc rozpoczęliśmy drugą w historii klubu przygodę z najwyższym poziomem rozgrywkowym w Polsce. Mecz rozgrywany jeszcze w Bełchatowie zakończył się wygraną 1:0 przez kielczan. Takim samym wynikiem zakończyło się ostatnie starcie Rakowa z Koroną, ale tym razem ze zwycięstwa cieszył się zespół trenera Marka Papszuna. Jedyną bramkę w tym spotkaniu zdobył Piotr Malinowski. Drużyna Medalików ma dobre wspomnienia również z ostatniego ligowego spotkania z Koroną. W rundzie jesiennej obecnego sezonu przy Limanowskiego 83 wygraliśmy 1:0, a gola na wagę trzech punktów strzelił Ivi Lopez.

  

- Przygotowujemy się do, mam nadzieję, najważniejszego meczu sezonu, który może zdecydować o tytule mistrza Polski. Będziemy chcieli ten ostatni krok wykonać, ale nie będzie to łatwe, bo Korona w tej rundzie gra bardzo dobrze, szczególnie na własnym boisku, gdzie wygrała sześć z siedmiu ostatnich meczów, to imponujące. Zapowiada się trudne wyzwanie, ale wierzę, że to będzie ten dzień, w którym wszyscy będziemy szczęśliwi - zapowiedział niedzielny mecz trener Marek Papszun. 

 

Kurs forBET na zwycięstwo Rakowa wynosi 1.53.

 

Korona aktualnie zajmuje 14. miejsce w tabeli i z powodzeniem walczy o utrzymanie w Ekstraklasie. Kielczanie na półmetku sezonu byli w strefie spadkowej, a na swoim koncie mieli tylko 13 puntków. Wiosną Korona radzi sobie znacznie lepiej, szczególnie na własnym boisku, gdzie wygrała 6 z 7 meczów w 2023 roku. Obecny dorobek zespołu Kamila Kuzery, który przejął obowiązki pierwszego trenera pod koniec listopada, wynosi 35 punktów. Na łączny wynik złożyło się 9 zwycięstw, 8 remisów i  13 porażek. 

 

Raków Częstochowa na fotelu lidera PKO BP Ekstraklasy zasiadł dokładnie 6 października po wyjazdowej wygranej 1:0 z Piastem Gliwice. Zespół Medalików przez ponad pół roku nie oddał tego miejsca i nie zamierza tego robić do samego końca, z każdym meczem będąc coraz bliżej upragniownego mistrzostwa Polski. Drużyna trenera Marka Papszuna zdobyła w tym sezonie już 71 punktów, które dało 22 wygrane, 5 remisów i 3 przegrane.

  

 

Raków jest najskuteczniejszą drużyną PKO BP Ekstraklasy. Medaliki strzelili już w tym sezonie 60 goli. Najwięcej bramek zdobyli Ivi Lopez, Bartosz Nowak oraz Vladislavs Gutkovskis, autorzy 9 trafień. Korona na swoim liczniku ma 34 zdobyte bramki. Najczęściej na listę strzelców wpisywał się Jakub Łukowski, który dziesięciokrotnie pokonywał bramkarzy rywali. Sześć goli zdobył Evgeniy Shikavka. 

 

Raport kadrowy:

- Tomáš Petrášek zszedł z urazem, na szczęście to nic poważnego. Wierzę, że do meczu będzie gotowy. Jeszcze nie jesteśmy w pełni sił, ale mamy jeszcze trochę czasu do meczu, więc myślę, że ta kadra, którą mieliśmy w Warszawie, będzie przynajmniej utrzymana - mówił na przedmeczowej konferencji prasowej trener Marek Papszun.

 

Mecz z Koroną poprowadzi Tomasz Kwiatkowski. Jego asystentami będą Tomasz Listkiewicz oraz Arkadiusz Kamil Wójcik. Sędzią technicznym wybrany został Karol Iwanowicz. Za system VAR odpowiedzialny będzie natomiast duet Szymon Marciniak - Marcin Boniek.

 

Pierwszy gwizdek niedzielnego spotkania o godzinie 15:00. Transmisję z meczu będzie można oglądać na Canal+ Sport.