Wyniki ligowych meczów z udziałem drużyn Akademii (11.09-13.09)

Za nami kolejny emocjonujący weekend, podczas którego o ligowe punkty rywalizowały nasze drużyny z Akademii.

Zmagania ligowe czerwono-niebiescy rozpoczęli w piątek, kiedy nasi młodzi zawodnicy wygrali 6:5 z Lotnikiem. 

 

Niemiło swoje wyjazdowe mecze będą wspominali piłkarze z zespołów U-12, U-13, U-14. Wszystkie te trzy ekipy musiały uznać wyższość gospodarzy. Znacznie lepiej poradziły sobie drużyny występujące w sobotę na Limanowskiego. Najpierw w derbach naszego miasta pokonaliśmy Victorię 10:3. Następnie w po bardzo interesującym widowisku rozgrywanym w ramach Centralnej Ligi Juniorów U-17 podopieczni trenera Rybaka zremisowali z Zagłębiem Lubin 3:3. Na koniec sobotnich zmagań także w ramach CLJ zespół U-15 nie bez problemów pokonał 2:1 Chrobrego. 

 

W niedzielę częstochowianie podejmowali u siebie Podbeskidzie (U-19) i ROW Rybnik (U-16). Starsza drużyna swoją konfrontację zaczęła nie po swojej myśli, bowiem już w 3. minucie goście z Bielska-Białej objęli prowadzenie. Podopieczni trenera Brzezińskiego, którzy do tej pory w 1. lidze wojewódzkiej odnieśli same zwycięstwa, rzucili się do odrabiania strat. Ta sztuka udała im się w 23. minucie, kiedy akcję naszego zespołu skutecznym strzałem zakończył Mateusz Jezierski. Po przerwie częstochowianie byli stroną przeważającą. W 63. minucie Zubrzycki rozpoczął rajd lewym skrzydłem, wpadł w pole karne dograł na piąty metry, gdzie nadbiegał już Jezierski i skierował piłkę do bramki wyprowadzając nas na prowadzenie, którego nie oddaliśmy już do końcowego gwizdka arbitra. Po meczu spotkanie podsumował trener Robert Brzeziński:

- Przede wszystkim cieszy zwycięstwo, które nie przyszło łatwo, ponieważ musieliśmy gonić wynik. Pierwszym naszym wnioskiem jest finalizacja. Mieliśmy mnóstwo sytuacji do strzelenia bramek, a wpadły tylko dwa gole. Przeciwnik z kolei do samego końca próbował nam punkt wyrwać. Ja gratuluję zawodnikom przede wszystkim koncentracji do samego końca i zrobiliśmy kolejny krok,aby zająć w tej lidze 1. miejsce. 

Na zakończenie weekendu drużyna U-16 wygrała swój kolejny mecz. Tym razem pewnie na własnym boisku pokonała ROW Rybnik 8:0 i od początku sezonu - podobnie jak zespół U-19 - nasza drużyna jeszcze nie straciła punktów. 

Piątek:

(U-9) Lotnik Kościelec - Akademia Raków 5:6

 

Sobota:
(U-12) UKS Akademia 2012 Jaworzno - Akademia Raków 4:0
(U-13) Piast Gliwice - Akademia Raków 3:2 
(U-14) Odra Wodzisław - Akademia Raków 3:1
(U-10) Akademia Raków - Victoria Częstochowa 10:3
(U-17) Akademia Raków - Zagłebie Lubin 3:3 *
(U-15) Akademia Raków - Chrobry Głogów 2:1 *

 

Niedziela:
(U-19) Akademia Raków - Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:1 
(U-16) Akademia Raków - ROW Rybnik 8:0 

* - podsumowanie meczów CLJ możecie przeczytać TUTAJ.