Wysoka wygrana Rakowa II w pucharze!

Raków II Częstochowa pewnie pokonał Jurę Niegowa 8:1 w meczu 1/4 finału okręgowego Pucharu Polski. Dzięki temu częstochowianie zagrają w półfinale tych rozgrywek.

Rywalem Czerwono - Niebieskich była Jura Niegowa, 5. drużyna częstochowskiej A klasy.

Środowe spotkanie było w pełni pod kontrolą podopiecznych Tomasza Kuźmy, którzy w pewnym stylu odnieśli zwycięstwo. Już po dziesięciu minutach nasz zespół prowadził 2:0 - na listę strzelców wpisali się Filip Głasek i Jakub Bator. Prowadzenie częstochowian podwyższył w 26. minucie Adrian Bajkiewicz, a minutę potem czwartego gola zdobył Oskar Januszewski. Zawodnicy Jury Niegowa odpowiedzieli tylko raz, w 35 minucie, gdy na listę strzelców wpisał się Adam Haładus. Do końca spotkania strzelali już tylko nasi młodzieżowcy. Trzy razy - w 49., 65. i 85. minucie - na listę strzelców wpisał się Michał Kobyłkiewicz. Jedną bramkę zdobył także Adrian Krysik.

Częstochowianie awansowali do półfinału tych rozgrywek. W nim mogą zagrać z Czarnymi Starcza lub zwycięzcami par Znicz Kłobuck - MKS Myszków i Oksza Łobodno - Polonia Poraj.

1:0 - Głasek (3 min)

2:0 - Bator (6 min)

3:0 - Bajkiewicz (26 min)

4:0 - Januszewski (27 min)

4:1 - Haładus (35 min)

5:1 - Kobyłkiewicz (49 min)

6:1 - Kobyłkiewicz (65 min)

7:1 - Krysik (69 min)

8:1 - Kobyłkiewicz (85 min)

Raków: Sztekler (60. Margas)- Uziębło, Chłód, Sieracki, Uchroński, Bajkiewicz, Januszewski (46. Skibiński), Kaczmarek, Głasek, Bator (46. Krysik), Kobyłkiewicz