Wysokie zwycięstwo w sparingu z Koroną Kielce

W pierwszym meczu kontrolnym podczas obozu przygotowawczego w Warce piłkarze Rakowa Częstochowa pokonali Koronę Kielce 5:0.

Trener Marek Papszun od pierwszej minuty desygnował do gry m.in. pozyskanych w letnim okienku transferowym Vladislavsa Gutkovskisa i Marcina Cebulę, a także powracającego po kontuzji Marko Poletanovicia. Czerwono-Niebiescy już od samego początku grali ofensywnie i kreowali dużo okazji bramkowych. Pierwszy gol padł w 22. minucie za sprawą Gutkovskisa, który najlepiej odnalazł się w polu karnym rywali i umieścił piłkę w siatce. Tuż przed przerwą prowadzenie podwyższył Tomas Petrasek, pokonując bramkarza Korony precyzyjnym strzałem głową.

W przerwie nastąpiło kilka zmian w naszym zespole. Po raz pierwszy okazję do zaprezentowania swoich umiejętności otrzymał słowacki bramkarz, Branislav Pindroch. Częstochowianie szybko ruszyli do ataków. W efekcie kilka minut po wznowieniu gry do siatki rywali trafił Felicio Brown Forbes, dobijając strzał Bena Ledermana. W 54. minucie było już 4:0 dla Rakowa. Lederman idealnie dograł piłkę do Forbesa, a ten strzałem głową zdobył kolejną bramkę. Na kwadrans przed końcem meczu Petr Schwarz popisał się precyzyjnym podaniem do Piotra Malinowskiego, który skutecznie wykończył akcję i tym samym ustalił wynik meczu.

Raków Częstochowa – Korona Kielce 5:0 (2:0)

Bramki: Gutkovskis 22, Petrasek 43, Forbes 51, 54, Malinowski 77

Raków: Szumski (46. Pindroch) – Petrasek (46. Niewulis), Piątkowski, Mikołajewski, Tudor (46. Schwarz), Sapała (46. Lederman), Poletanović (46. Malinowski), Bartl (46. Kun), Tijanić (46. Musiolik), Cebula (46. Kaczmarek, 62. Bator), Gutkovskis (46. Brown Forbes)

Korona: Osobiński (46. Kozioł), Szymusik (60. Spychała), Tzimopoulos (41. Pierzchała), Kiercz (78. Seweryś), Kordas - Szelągowski (65. Sowiński), Kaczmarski (70. Jopkiewicz), Petrović (20. Poźniak), Cetnarski (60. Sewerzyński), Kiełb (70. J. Górski), Firlej (55. Lisowski)